Vidíte staršího muže nebo něco jiného? Optická iluze je hitem sociálních sítí

Video Video
22. 6. 2022 11:39
Na sociální síti TikTok se v posledních dnech začala šířit optická iluze, která získala již přes milion zhlédnutí. Uživatel Rana Ashard, který virální klam zveřejnil, uvádí, že jen menšina lidí nalezne na obrázku i něco jiného než vyobrazení staršího muže s vousy.
Je na obrázku něco jiného než jen vyobrazení staršího muže s vousy? | Video: Aktuálně.cz

Ashard ve svém virálním videu na populární sociální síti radí, aby se lidé pro objevení skryté postavy podívali na obrázek z větší dálky. V tu chvíli by měli místo nosu staršího muže spatřit siluetu sedící ženy v klobouku. 

Většina uživatelů v komentářích na TikToku uváděla, že jim optická iluze nezpůsobila žádné problémy a skryté vyobrazení objevili za pár vteřin. "Mám opravdu špatný zrak a viděl jsem tu dívku dřív, než jsem věděl, co mám vůbec hledat," uvedl jeden z uživatelů.

Někteří další také upozorňovali na to, že si na obrázku ještě na druhý pohled všimli větví stromů, které tvoří mužovy vlasy. "Není to jen dívka, je to celá scenérie," podotkla uživatelka. "Jak to může být optický klam? Viděl jsem obojí bez mrknutí oka. Dej mi pořádnou výzvu!" kritizoval další z komentujících.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy