Videohry patří na olympiádu, říká tvůrce World of Warcraft

ČTK ČTK
29. 12. 2014 8:47
Soutěžení ve videohrách, označované jako e-sport, již nyní přitahuje miliony diváků.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Londýn - Videohry by se měly stát součástí olympijských her. Uvedl to podle serveru BBC Rob Pardo, který je tvůrcem populární internetové hry World of Warcraft. Dodal, že videohry mohou být vizuálně přitažlivé pro široký okruh diváků.

Pardo upozornil, že pojem "sport" má v současnosti velmi široký význam. "Videohry mají prostor k tomu, aby se staly divácky úspěšným sportem," prohlásil. Soutěžení ve videohrách, označované jako e-sport, již nyní přitahuje miliony diváků, píše BBC.

"Pokud chcete definovat sport jako něco, co je spojeno s velkou fyzickou námahou, pak je těžké tvrdit, že by videohry měly být považovány za sport. Když se však podívám, co je již nyní součástí olympijských her, začínám takovouto definici zpochybňovat," řekl Pardo.

Poukázal rovněž na "bleskurychlé" reflexy profesionálních hráčů videoher a na jejich schopnost činit velmi rychlá rozhodnutí v reálném čase.

BBC nicméně upozorňuje, že zařazení nových sportů na olympijské hry představuje zdlouhavý a obtížný proces.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy