Televize točila běžný rozhovor na pláži. V pozadí vznikal materiál pro policii

pru pru
18. 8. 2022 16:30
Odvážnému zloději se minulý týden na barcelonské pláži Sant Miquel nevydařila krádež batohu tak, jak očekával. Při svém činu si nevšiml, že o pár metrů vedle zrovna dělají španělští reportéři rozhovor s návštěvníkem pláže a jeho krádež tak zachytí na kameru. Díky záběrům se policistům poté podařilo zloděje identifikovat a zadržet.
Zloděj v Barceloně si nevšimnul, že ho při činu zachytila kamera. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/Politeia

Záběry španělské zpravodajské stanice RTVE nejprve zachycují turistu, jak v rozhovoru říká, že miluje "krásnou barcelonskou pláž a čistou a studenou vodu". V pozadí je ale mezitím vidět, jak jeden z návštěvníků pláže nechal na několik vteřin svůj batoh bez dozoru.

V ten moment vstoupí do záběru muž s kšiltovkou, který této situace využije, tašku popadne a rychle s ní odchází pryč. V tu chvíli ještě netuší, že jeho čin zachytila kamera.

Zmatený majitel batohu se poté vrátí zpět a za pomoci dalších lidí ho začne neúspěšně hledat. Incident poté nahlásil tamním policistům, kteří díky pořízeným záběrům pachatele snadno dohledali, uvedla místní policie Guàrdia Urbana ve svém prohlášení.

Druhé největší město ve Španělsku je nechvalně proslulé pouličními kapsáři, kteří se pohybují především v turisticky oblíbených lokalitách. V květnu letošního roku kvůli tomu barcelonská policie v rámci kampaně, jejímž cílem je ve městě snížit pouliční kriminalitu, zvýšila svou přítomnost v ulicích o 12 procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy