Video: Vánoce definitivně skončily. Vaše vánoční stromečky zlikvidovali sloni z pražské zoo

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
3. 1. 2017 13:56
Zvířata v Zoo Praha měla Vánoce opravdu pestré. Návštěvníci jim během svátků mohli nosit dárky – suché pečivo, čerstvé i sušené ovoce a zeleninu, ořechy či piškoty. Speciálně pro orangutany měli přinést prostěradla, povlečení a trička, lední medvědi dostali speciální rybí zmrzlinu, gorily nový krmný hlavolam a sloni se dočkali vánočních stromků. Podívejte se, jak chutnaly slonici Tamaře, jak se s nimi dala drbat záda a jak se se svými prvními Vánocemi potýkal nejmladší slon Rudolf.
Podívejte se do Zoo Troja, jak se potěšili vašimi vánočními stromečky slonice Tamara a její maličký potomek Rudolf. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 5 minutami

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o 600 hektarů lesa u Říčan

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. V tiskové zprávě to oznámil mediální zástupce nadace Michal Růžička. "Nadace knížete z Lichtenštejna proto využije všechny dostupné prostředky k dosažení spravedlnosti u mezinárodních soudů a mezinárodních institucí," uvedl Růžička.

Lichtenštejnský knížecí rod se snaží získat zpět majetek, o který přišel na základě Benešových dekretů po roce 1945. Podle dřívějších informací Hospodářských novin jde zhruba o 60 tisíc hektarů převážně lesů.

Lichtenštejský kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech 20. století k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl po druhé světové válce státu na základě Benešových dekretů. Nadace, která spravuje část majetku Lichtenštejnů, ale uvádí, že kníže byl občanem Lichtenštejnska, které bylo ve válce neutrální. Kritizuje proto zamítnutí ústavní stížnosti. "Nadace shledává, že toto rozhodnutí ÚS opakuje pošlapávání práv Nadace knížete z Lichtenštejna na ochranu majetku," sdělil dnes za nadaci Růžička.

Další zprávy