To je disciplína, v níž Čechy nikdo nepřekoná: vodní slalom zkřížený s biatlonem

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 8. 2016 0:15
V rámci programu v pardubickém olympijském parku připravil místní kanoistický oddíl TJ Synthesia Pardubice pozoruhodné závody. V nich zkřížil vodní slalom s biatlonem. Kajakáři a kanoisti dojeli brankami po klidné vodě na střelnici, aniž by museli dbát na šťouchy. Zde stříleli na pět terčů a následovaly trestné eskymácké obraty podle počtu chyb. Tou samou tratí se pak vraceli k cíli. Závod kajakářů vyhrál juniorský mistr světa v deblkajaku Michael Matějka. Soutěž kanoistů ovládl Tomáš Rak, mistr Evropy v hlídkách. Tenhle sport být na olympiádě, Češi nemají konkurenci. Tedy pokud by se necvakli před cílem.
Podívejte se na finále této pozoruhodné disciplíny, které proběhlo v Olympijském parku Pardubice. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 25 minutami

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 49 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy