To je disciplína, v níž Čechy nikdo nepřekoná: vodní slalom zkřížený s biatlonem

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 8. 2016 0:15
V rámci programu v pardubickém olympijském parku připravil místní kanoistický oddíl TJ Synthesia Pardubice pozoruhodné závody. V nich zkřížil vodní slalom s biatlonem. Kajakáři a kanoisti dojeli brankami po klidné vodě na střelnici, aniž by museli dbát na šťouchy. Zde stříleli na pět terčů a následovaly trestné eskymácké obraty podle počtu chyb. Tou samou tratí se pak vraceli k cíli. Závod kajakářů vyhrál juniorský mistr světa v deblkajaku Michael Matějka. Soutěž kanoistů ovládl Tomáš Rak, mistr Evropy v hlídkách. Tenhle sport být na olympiádě, Češi nemají konkurenci. Tedy pokud by se necvakli před cílem.
Podívejte se na finále této pozoruhodné disciplíny, které proběhlo v Olympijském parku Pardubice. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy