To je disciplína, v níž Čechy nikdo nepřekoná: vodní slalom zkřížený s biatlonem

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 8. 2016 0:15
V rámci programu v pardubickém olympijském parku připravil místní kanoistický oddíl TJ Synthesia Pardubice pozoruhodné závody. V nich zkřížil vodní slalom s biatlonem. Kajakáři a kanoisti dojeli brankami po klidné vodě na střelnici, aniž by museli dbát na šťouchy. Zde stříleli na pět terčů a následovaly trestné eskymácké obraty podle počtu chyb. Tou samou tratí se pak vraceli k cíli. Závod kajakářů vyhrál juniorský mistr světa v deblkajaku Michael Matějka. Soutěž kanoistů ovládl Tomáš Rak, mistr Evropy v hlídkách. Tenhle sport být na olympiádě, Češi nemají konkurenci. Tedy pokud by se necvakli před cílem.
Podívejte se na finále této pozoruhodné disciplíny, které proběhlo v Olympijském parku Pardubice. | Video: Zuzana Hronová
 

Právě se děje

před 5 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy