CNN očekává konec světa. Uniklo video, jež při něm odvysílá

hrz
11. 1. 2015 20:35
Z archivu CNN uniklo video, které měla televize odvysílat v případě konce světa.
Video CNN k publikování v soudný den ("Turner Doomsday Video"). | Video:

Atlanta - Na YouTube se objevilo senzační video. Samo o sobě není až tak zajímavé, pozoruhodné jsou ale jeho okolnosti. Má se jednat o příspěvek, který by CNN odvysílala v případě konce světa, informuje britský list The Telegraph.

Soubor se jmenuje Turnerovo video pro soudný den. To by napovídalo, že v něm má prsty samotný zakladatel CNN Ted Turner.

Jak The Telegraph upozorňuje, když se CNN  připravovalo v roce 1980 na spuštění vysílání, Turner prohlásil: "Chystáme se jít do vysílání 1. června a chystáme se tu zůstat až do konce světa. Až ta chvíle přijde, my ji pokryjeme a budeme hrát 'Nearer, My God, to Thee' a vysílání ukončíme."

A právě tato skladba zazní na zmiňovaném videu, které vypustil do světa někdejší stážista CNN Michael Ballaban.

Porušil tak interní nařízení, které je u tohoto videa v redakčním systému CNN připsáno: "Vyčkejte se zveřejněním až do potvrzeného konce světa."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy