VIDEO Sex v krabici na pódiu. V USA startuje nový pořad

ČTK ČTK
27. 2. 2015 14:00
Nový televizní pořad nabízí "nejextrémnější terapii" párům se sexuálními problémy. Dnes má premiéru v americké televizi.
"Sex box" na pódiu. Vidět prý nic nebude... | Video: YouTube

New York – Párům v novém americkém pořadu Sex Box se předepisuje jednoduchá věc: Jít do uzavřeného boxu bez oken umístěného přímo na pódiu a pomilovat se tam. A pak si o tom popovídat s odborníky. Nikoho asi nepřekvapí, že program vyvolal dost negativních reakcí ještě před odvysíláním.

Skupiny Parents Television Council, One Million Moms a National Center on Sexual Exploitation oznámily, že sesbíraly více než 38 tisíc podpisů na petici vyzývající kanál WE TV, aby dal pořad k ledu. Televize nicméně hodlá první díl odvysílat v pátek 27. února večer (v noci na sobotu SEČ), tak jak má v plánu.

Sex Box je adaptací britského pořadu, kde se tři terapeuti sejdou s páry, které mají ve svém vztahu nějaký sexuální problém. V první americké epizodě je žena, která ztratila zájem o sex poté, co porodila dítě. Muž z dalšího páru se pro změnu nezajímá o to, zda jeho manželka dosáhla orgasmu.

Na úvod pořadu si pár popovídá s terapeutem Chrisem Donaghuem, který se jich poté zeptá: "Jste připraveni vstoupit do sex-boxu?" Pár vejde do bedny na pódiu, která se po dobu, co jsou uvnitř, koupe v růžovém světle reflektorů.

Koncept zní dráždivě, ale ve skutečnosti není vidět vůbec nic. Nikdo se nesvléká před publikem, páry se dokonce ani neobejmou. A když se vynoří z bedny, přispěchají asistentky přesvědčit se, že mají důkladně zapnuté župany.

Díky endorfinům se párům lépe mluví o problémech

"Milovat se v bedně na pódiu nám zpočátku nahánělo strach, ale zároveň to bylo vzrušující," řekl Chris z Kalifornie, jehož manželka po porodu odmítala sex. Televizní terapie v tomto případě do jisté míry zabrala - manželka je opět těhotná.

Televize připouští, že sex v bedně na pódiu je tím, co má k pořadu přitáhnout diváky, jimž poté moderátor předloží silné příběhy účastnících se párů. Podle terapeuta Donaghuea má ale sex v rámci pořadu ještě jeden účel - díky vyplaveným endorfinům se páry snáz uvolní a mohou lépe mluvit o svých problémech.

 

Právě se děje

Další zprávy