Křik jí nepomohl. Policisté nechali spoutanou ženu v autě na kolejích, vlak ji smetl

Video Video
5. 10. 2022 16:00
Po silniční honičce v americkém státě Colorado usadili policisté podezřelou ženu v poutech do služebního vozu, který ale zaparkovali na železničním přejezdu. Zatímco opodál pokračovali ve vyšetřování, policejní automobil s dívkou uvnitř srazil vlak. Nehodu, kterou zachytila palubní kamera, jako zázrakem přežila.
Policisté usadili podezřelou ženu v poutech do služebního vozu, který zaparkovali na železničním přejezdu. | Video: Aktuálně.cz/Fort Lupton Police Department

Policisté zastavili dvacetiletou Yareni Rios-Gonzalezovou v pátek 16. září v americkém městě Fort Lupton poté, co dostali hlášení, že je ozbrojená a byla součástí střetu na silnici. Záznam z policejních kamer, který se nyní rozšířil po stránkách světových médií, ukazuje, jak podezřelé nejdříve nasadili pouta a posadili ji do policejního vozu zaparkovaného u kolejí.

Zatímco strážníci prohledávali ženino auto a zjišťovali, zda se v něm nenachází ještě někdo další, zaznělo v dálce troubení jedoucího vlaku. V tu chvíli již policisté neměli šanci hlídkový vůz s podezřelou na zadním sedadle z kolejí odstranit, vlak ho srazil a katapultoval do dálky několika desítek metrů.

"Ona viděla, že se vlak blíží, slyšela klakson. Snažila se upoutat pozornost policistů a křičela na ně. Snažila se odemknout dveře, ale marně," popsal pro zpravodajský server Denver Post právník podezřelé Paul Wilkinson. Žena skončila po srážce v nemocnici s devíti zlomenými žebry, zlomeninou hrudní kosti a paže a zranění zad a hlavy.

"Je opravdu těžké pochopit, proč policisté zaparkovali auto na železničních kolejích se zadrženou uvnitř. Je neuvěřitelné, že něco takového udělali," podotkl Wilkinson a dodal, že jeho klientka je ve stabilizovaném stavu a bude podstupovat několik operací.

Coloradští detektivové nyní incident prošetřují, zatímco policejní oddělení ve Fort Luptonu stále vede proti ženě trestní stíhání. "Vzhledem k několika probíhajícím vyšetřováním nebude město tento nešťastný incident dále komentovat," uvedla tamní policie ve svém prohlášení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy