Video: Eskalátor v metru nečekaně změnil směr. Lidé se hromadně řítili k zemi

Video Video
9. 6. 2023 13:00
V rušné stanici jihokorejského metra změnil eskalátor během ranní špičky náhle svůj směr. V tu chvíli se desítky zaskočených cestujících začaly řítit k zemi. V důsledku toho utrpělo nejméně 14 lidí zranění, informují tamní média. Nebezpečný okamžik zachytily bezpečnostní kamery.
V rušné stanici jihokorejského metra změnil eskalátor během ranní špičky náhle svůj směr. | Video: Gyeonggi-do Fire and Disaster department

Pohyblivé schody se nečekaně rozjely jiným směrem ve čtvrtek ráno ve městě Seongnam, ležícím nedaleko korejské metropole Soul. Záběry ukazují, jak eskalátor najednou místo nahoru začal jet dolů. Zpanikaření cestující v tu chvíli ztratili rovnováhu a začali padat jeden na druhého.

Po pár sekundách pak vytvořili pod eskalátorem hromadu těl. "Když jsem viděl, kolik lidí se tam tísní, myslel jsem si, že se tady natáčí katastrofický film," popsal nastalou situaci osmašedesátiletý obyvatel pro lokální list Korea JoongAng Daily.

Tři lidé utrpěli při incidentu vážná zranění, dalších 11 cestujících vyvázlo s lehkými poraněními, uvedl server Korea Herald. Tamní úřady nyní podle médií případ vyšetřují a pátrají po příčinách nehody. Eskalátor totiž v květnu prošel pravidelnou kontrolou, která neukázala žádné závady.

Video se brzy po zveřejnění rozšířilo po sociálních sítích a dostalo se i na stránky světových médií. "Vypadá to, že tito lidé v Jižní Koreji vzali frázi 'jít proti proudu' až příliš doslova," vtipkovala jedna z uživatelek v diskusi na Twitteru.

Jak přežít davovou paniku? Udělat si prostor před hrudníkem. A nekřičet, říká Kolouch

Křik se dá pochopit, ale člověka vysiluje. Situaci navíc může zhoršit zmatek a nedostatek informací o tom, kudy utéct, říká šéf pražské záchranky. | Video: Daniela Písařovicová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy