VIDEO Dívčí gang: Drsné Japonky na růžových motorkách

jaz
7. 4. 2014 8:00
Japonský gang ovládly náctileté dívky s dlouhými nehty a růžovými motorkami.
Foto: YouTube

Video - Bosozuku, jak si drsné slečny říkají, je subkultura, která se bouří proti přísným pravidlům japonské kultury. Motorkářky mají také vlastní styl, díky kterému jsou na silnicích nepřehlédnutelné.

Typická bunda s nášivkami a hesly gangu, specifické tetování, dlouhé vlasy, špičaté nalakované nehty a rychlé stroje vyvedené v dívčích barvách oblepené různými samolepkami.

Gang čítá přes 7 tisíc členů
Gang čítá přes 7 tisíc členů | Video: YouTube

Bosozuku také údajně napadají pojímání japonských žen coby hospodyněk a svou revoltu předvádějí na tamních silnicích porušováním silničního provozu. Bezhlavou jízdou, provokací ostatních řidičů nebo přebíháním na červenou.

Dříve ale nebyl gang plný jen zdánlivě neškodných školaček. Bosozuku, tehdy výhradně náctiletí mladíci, se začali objevovat v 50. letech coby japonská verze amerických Hells Angels. Kromě problémů na silnici měl tento agresivní gang ve svém rejstříku také řadu násilných činů. Od roku 1980 ale ztratil řadu členů zejména kvůli policejním zásahům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy