VIDEO Dívčí gang: Drsné Japonky na růžových motorkách

jaz
7. 4. 2014 8:00
Japonský gang ovládly náctileté dívky s dlouhými nehty a růžovými motorkami.
Foto: YouTube

Video - Bosozuku, jak si drsné slečny říkají, je subkultura, která se bouří proti přísným pravidlům japonské kultury. Motorkářky mají také vlastní styl, díky kterému jsou na silnicích nepřehlédnutelné.

Typická bunda s nášivkami a hesly gangu, specifické tetování, dlouhé vlasy, špičaté nalakované nehty a rychlé stroje vyvedené v dívčích barvách oblepené různými samolepkami.

Gang čítá přes 7 tisíc členů
Gang čítá přes 7 tisíc členů | Video: YouTube

Bosozuku také údajně napadají pojímání japonských žen coby hospodyněk a svou revoltu předvádějí na tamních silnicích porušováním silničního provozu. Bezhlavou jízdou, provokací ostatních řidičů nebo přebíháním na červenou.

Dříve ale nebyl gang plný jen zdánlivě neškodných školaček. Bosozuku, tehdy výhradně náctiletí mladíci, se začali objevovat v 50. letech coby japonská verze amerických Hells Angels. Kromě problémů na silnici měl tento agresivní gang ve svém rejstříku také řadu násilných činů. Od roku 1980 ale ztratil řadu členů zejména kvůli policejním zásahům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy