Žena chtěla, aby ji v letadle utěšovala veverka. Zpozdila let, vyvedla ji až policie

Magazín Magazín
13. 10. 2018 19:30
Cestující si vzala na palubu letadla směřujícího z Orlanda do Clevelandu veverku. Hlodavec jí měl během letu sloužit jako emocionální podpora, ale zaměstnanci aerolinek zvíře do vzduchu nepustili. Když pasažérka odmítala letadlo opustit, zavolali na ni policisty.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Pasažéry, kteří ve druhém říjnovém týdnu letěli z floridského Orlanda do Clevelandu v americkém státě Ohio, čekalo dvouhodinové zpoždění. Nemohla za to porucha stroje ani nepříznivé povětrnostní podmínky, ale veverka.

Chlupatý hlodavec ovšem na palubu nedoskákal náhodou. Jedna z pasažérek si ho vzala s sebou do zavazadla, aby jí ve vzduchu poskytl emocionální podporu. Lesní tvor však nakonec svou paničku neutěšoval a oba museli zůstat na Floridě.

"Zaměstnanci aerolinky z rezervace věděli, že si s sebou cestující bere uklidňujícího domácího mazlíčka, ale netušili, že to bude právě veverka. Společnost Frontier Airlines ve svých letadlech bohužel zakazuje neobvyklá či exotická zvířata včetně hlodavců, plazů, hmyzu, ježků nebo králíků," napsal list The Guardian.

Letušky se podle deníku ženě pokoušely domluvit a vysvětlili jí, že s veverkou letět nemůže. Pasažérka však odmítla palubu opustit, a tak museli zakročit policisté, kteří ji vyvedli k hlavnímu terminálu. Vystoupit a znovu projít palubní kontrolou museli mezitím i další pasažéři, a letadlo se tak odrazilo ze země o dvě hodiny později, než byl plánovaný start.

Tento kuriózní incident není první případ, kdy "emocionální útěcha" musela zůstat na zemi. Třeba letos v lednu chtěla newyorská umělkyně, aby ji na cestě z New Jersey do Los Angeles uklidňoval páv Dexter, který kvůli svým robustním rozměrům a váze také nevzlétl.

Floridská studentka pak letos v únoru dokonce musela svého křečka Pebblese, kterého nepustili do letadla, spláchnout do letištního záchodu.

 

Právě se děje

Další zprávy