Venezuelská vláda zabavila největšímu obchodu miliony hraček. Chce je nadělit chudým dětem

ČTK ČTK
11. 12. 2016 23:00
Největší prodejce hraček ve Venezuele podle socialistické vlády porušil pravidlo o férovém oceňování výrobků. Úřady proto firmě zabavily téměř čtyři miliony hraček, které nyní mají místní výbory "férově" rozdat dětem z chudých rodin.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Caracas – Socialistická vláda Venezuely zkonfiskovala téměř čtyři miliony hraček největšího prodejce v zemi a hodlá je nadělit pod vánoční stromek chudým dětem. Firma Kriesel přijde o hračky proto, že porušila pravidlo o férovém oceňování výrobků, které vynucují úřady země stižené zoufalou ekonomickou situací. Informovala o tom agentura AP.

Podle úřadu zabývajícího se dodržováním maximálních cen firma utajila část svého sortimentu, aby ji mohla před Vánoci prodávat za vyšší ceny. Kvůli tomu byli zadrženi dva členové vedení firmy a zabaveno 3,8 milionu hraček. Šéf úřadu William Contreras podle AP vzkázal firmám, že tato konfiskace je pro ně vzkazem, že si "nemohou hrát s právy Venezuelanů".

Vláda vyhlásila, že hračky "férově" rozdají potřebným dětem místní výbory, které mají na starost distribuci nedostatkových potravin.

Prezident Nicolás Maduro, o jehož odvolání usiluje opozice mimo jiné kvůli bídné venezuelské ekonomice, nedávno vydal nařízení, podle něhož musely obchody zlevnit zboží o třetinu až polovinu.

 

Právě se děje

Další zprávy