Konec znásilnění na diskotékách. Sexu zabrání lak na nehty

jaz
27. 8. 2014 11:00
Americká společnost vyvíjí netradiční lak na nehty, kterým ženy zjistí, zdali jim někdo nehodil drogu do pití. Vědci si slibují, že tak sníží počet znásilnění na vysokých školách.
Foto: Undercover Colors / Facebook

Raleight (Severní Karolína) – Čtyři spolužáci z univerzity v Severní Karolíně se rozhodli jednou pro vždy vyřešit problém s nárůstem počtu znásilnění žen na vysokých školách.

"Asi všichni známe někoho, kdo má podobně negativní zkušenost. Rozhodli jsme se proto zaměřit na prevenci a využít k tomu produkty, které ženy používají," vysvětlil záměr Ankesh Madan, spoluzakladatel společnosti.

Lak vymysleli čtyři spolužáci z vysoké školy.
Lak vymysleli čtyři spolužáci z vysoké školy. | Foto: Undercover Colors / Facebook

Lak na nehty, který je právě ve vývoji, bude fungovat jako detektor na látky, které mohou způsobit slabost nebo bezvědomí. Ženy pak prst nalakovaný takovýmto lakem nenápadně namočí do sklenice s alkoholem, a pokud lak změní barvu, je jasné, že pití obsahuje neznámou látku.

Lak pro dnešní společnost

"Protidrogový lak" je zatím ve fázi vývoje, přesto na Facebooku zaznamenal již nemalou odezvu. Stránku produktu sledují tři desítky tisíc lidí, kteří zde sdílejí své zážitky i očekávání. "Jsem matka dvou dcer, kterým neznámý muž hodil do pití drogy. Naštěstí je zachránil jejich kamarád, takže nedošlo k nejhoršímu. Jsem ráda, že se něco podobného vyvíjí," napsala Cyndee.

"Úžasný nápad, dnešní společnost přesně tohle potřebuje. Těším se, až se to dostane do celého světa," neskrývá nadšení další z diskutujících.

Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je během svého života sexuálně napadena jedna z pěti žen. Třetina trestných činů sexuálního charakteru se pak stane ženám na vysoké škole a ve většině případu sehraje svou roli i alkohol. Omamné látky v nabídnuté sklenici s alkoholem totiž nejsou na první pohled patrné, jsou bez barvy a bez zápachu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy