reklama
 
 

Vědci potvrdili afrodiziakální účinky tajemné houby. Orgasmus vyvolá pouhé přivonění

14. 10. 2015 7:30
Američtí vědci objevili během zkoumaní účinků léčivých hub i takové, které vyvolávají afrodiziakální účinky. Výsledek překvapil i samotné experty. Efekt je totiž natolik silný, že stačí, aby si ženy k houbě jen přičichly, a ihned se dostaví pocit vzrušení. Polovina testovaných pak zažila samovolný orgasmus.

Praha – Američtí vědci John C. Holliday a Noah Soule uveřejnili v časopise International Journal studii o léčivé houbě jménem Phallus indusiatus, což je houba hadovka, která dokáže přivést ženy do euforie. Informoval o tom server Elite Daily.

Houba se vyskytuje převážně v Austrálii, Střední Americe a v některých státech Afriky. 

Tělo má pokryté hnědým slizem, pod kterým se skrývá svítivě oranžová barva. Nepřehlédnutelný je také její děravý závoj, který podle velikosti padá až k zemi a tvoří jakousi sukénku.

Houba objevená v roce 1798 francouzským botanikem Étiennem Pierrem Ventenatem roste v lávových proudech a způsobuje silné sexuální vzrušení. Podle vědců za to může směs hormonů, která připomíná neurotransmitery uvolňující se během sexu, což jsou chemické látky sloužící k přenášení vzruchů.

Pouhé přivonění k této houbě pak dostává ženy do takové euforie, že polovina testovaných prožila orgastické stavy. Jiné ženy mluvily pouze o pocitu vzrušení. Na muže nemá tato afrodiziakální houba žádný vliv. Místo sexuálního prožitku cítí jen hnilobný zápach.

Phallus indusiatus, která dorůstá až 25 centimetrů, se využívá rovněž v tradiční čínské medicíně a gastronomii, pro asijské kuchaře je oblíbenou ingrediencí do kuřecí polévky.

autor: jaz | 14. 10. 2015 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama