Ve Skotsku vystěhovali bezdomovce žijícího v mercedesu u dálnice. Jeho fanoušci se bouří

jaz
2. 10. 2015 9:55
Muž, který pobýval podél rušné skotské dálnice, musel být úředně vystěhován. Rozhodla o tom místní správa silnic, která jeho odstavený mercedes a stan považovala za bezpečnostní riziko. Za ta léta se ale bezdomovec stal místní celebritou i díky své ochotě pomoci každému, komu se na tamní silnici porouchalo auto. Lidé tak na Facebooku vyjadřují nesouhlas s rozhodnutím orgánů a pátrají po osudu vystěhovaného muže.
Foto: Facebook

Edinburgh – Charles Ingram žil od roku 2012 u frekventované silnice A9, kde si za ty tři roky vybudoval menší kemp o dvou stanech a mercedesu, podle kterého ho poznal každý projíždějící. Pro místní byl známou postavičkou a zároveň jistotou, že kdyby se na daném úseku silnice něco stalo, Ingram bude první, kdo ochotně podá pomocnou ruku.

To už ale neplatí, úřady na začátku týdne Charlese vystěhovaly.

Skotský dopravní úřad vyjádřil znepokojení nad bezpečnostní situací u silnice, stejně jako nad osobním blahem samotného devětašedesátiletého bezdomovce. Jeho malý kemp až příliš rozptyluje řidiče, což z něj dělá potenciální bezpečnostní riziko. Musí být proto odstraněn.

"Rozhodnutí, jako jsou tato, nebereme nikdy na lehkou váhu, ale odrážejí naši odpovědnost za bezpečný provoz na rychlostní silnici a naši starost o osobní blaho pana Ingrama," řekl serveru Mashable mluvčí úřadu.

Ingramovi poskytne místní samospráva dočasné ubytování a zabezpečí i jeho majetek.

Místní média netuší, proč Charles Ingram žil tři roky na kraji silnice. Spekuluje se, že za vše může majetkový spor se sousedem či neúspěch v podnikání.

Z bezdomovce se za ty roky stala celebrita, na jejíž podporu lidé založili i stránku na Facebooku s názvem "Přátelé Charlese Ingrama, gentlemana z A9".

"Tento chudý muž nikomu nic neudělal – ve skutečnosti pomohl mnoha lidem, kterým se v průběhu let porouchala na A9 auta. Nedávno pomohl mé matce," napsala Amanda Taylor. Upozornila rovněž na to, že vystěhování od silnice neproběhlo vůbec hladce. Ingramovy věci měly být vyhozeny do kontejneru, a jelikož se bránil, policie ho za napadení zadržela.

 

Právě se děje

Další zprávy