Ve Francii se herní kartička Pokémon vydražila za více než 300 000 korun

ČTK ČTK
17. 6. 2021 7:54
Herní karta Pokémon se na aukci ve Francii vydražila za 11 904 eur (303 400 korun) včetně poplatků. Původně odhadovaná cena karty byla zhruba čtvrtinová. Na aukci síně Ivoire Troyes se prodávalo celkem 94 karet Pokémon a Magic, výnos z aukce byl 85 000 eur (téměř 2,2 milionu korun), což z ní činí největší aukci svého druhu ve Francii, napsala agentura AFP.
Kartičky Pokémon.
Kartičky Pokémon. | Foto: Celní úřad pro Ústecký kraj

Na kartičce je postava podobající se draku, ve francouzštině nazývaná Dracaufeu, v angličtině Charizard.

Prodávajícím byl třiatřicetiletý Maxime L., který kartičky s imaginárními postavami od herní společnosti Nintendo sbírá od svých 11 let. S kartami dodnes také hraje. Pro část sběratelů dnes karty představují zejména finančně zajímavou investici.

Ve Francii se první aukce zasvěcená výhradně Pokémonům konala 11. června. Na konci února se podobná dražba konala ve Spojených státech, kde se karta se stejnou postavou prodala za 509 969 dolarů (10,7 milionu korun).

Pokémoni se poprvé objevili v roce 1996 ve hrách pro herní zařízení Game Boy. Jejich pojmenování vychází z japonského výrazu pro "kapesní monstra" (Poketto Monsuta). Na úspěch videoher navázal o rok později kreslený seriál, který je dodnes vysílán po celém světě. Vytvořeno bylo i několik kreslených filmů a počítačových i karetních her. Licence, která se vztahuje na hry i kreslené seriály, je je jednou z nejziskovějších na světě.

 

Právě se děje

Další zprávy