V rakvi byl cizí nebožtík. Změnila ho smrt, tvrdil hrobník

ČTK ČTK
4. 9. 2015 7:41
Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Moskva - Skandál se záměrnou nebožtíků, respektive nebožek trápí město Sortavala v Karélii na severozápadě Ruska.

"Místní občané, kteří se přišli rozloučit se zesnulou vrstevnicí, byli nepříjemně udiveni, když do pohřebního sálu přinesli tělo jiného člověka," napsal server FlashNord. Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.

Ti sice také měli silné pochyby, zda zesnulá je "jejich", ale pracovníci márnice je dokázali přesvědčit, že vše je v pořádku: "Netrapte se, je to vaše příbuzná. Prostě smrt mění podobu, někdy dokonce k nepoznání."

"Rozloučit se přišlo mnoho lidí, kteří přijeli spoustou aut, dokonce i autobusy. Panovalo veliké hoře a žal. A pak strašlivé nedorozumění. V rakvi neleží správná nebožka!" citoval server newsru.com očitého svědka.

Vyšetřování má dospět k závěru během deseti dnů, již nyní však panuje podezření, že už v domově důchodců, kde obě ženy zemřely, došlo k záměně dokumentů.

Nejde prý o nijak výjimečný omyl. Ve městě Nižnij Novgorod minulý týden pohřební ústav popletl hned tři nebožky, v Kaliningradské oblasti se zase pozůstalí soudí s márnicí o odškodnění za záměnu nebožek.

Pohřební služby v Rusku prý přitom poprvé po čtyřech letech zdražily, což se ale bude týkat především zimních pohřbů, kdy hrobníci požadují příplatky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy