reklama
 
 

V rakvi byl cizí nebožtík. Změnila ho smrt, tvrdil hrobník

4. 9. 2015 7:41
Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.

Moskva - Skandál se záměrnou nebožtíků, respektive nebožek trápí město Sortavala v Karélii na severozápadě Ruska.

"Místní občané, kteří se přišli rozloučit se zesnulou vrstevnicí, byli nepříjemně udiveni, když do pohřebního sálu přinesli tělo jiného člověka," napsal server FlashNord. Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.

Ti sice také měli silné pochyby, zda zesnulá je "jejich", ale pracovníci márnice je dokázali přesvědčit, že vše je v pořádku: "Netrapte se, je to vaše příbuzná. Prostě smrt mění podobu, někdy dokonce k nepoznání."

"Rozloučit se přišlo mnoho lidí, kteří přijeli spoustou aut, dokonce i autobusy. Panovalo veliké hoře a žal. A pak strašlivé nedorozumění. V rakvi neleží správná nebožka!" citoval server newsru.com očitého svědka.

Vyšetřování má dospět k závěru během deseti dnů, již nyní však panuje podezření, že už v domově důchodců, kde obě ženy zemřely, došlo k záměně dokumentů.

Nejde prý o nijak výjimečný omyl. Ve městě Nižnij Novgorod minulý týden pohřební ústav popletl hned tři nebožky, v Kaliningradské oblasti se zase pozůstalí soudí s márnicí o odškodnění za záměnu nebožek.

Pohřební služby v Rusku prý přitom poprvé po čtyřech letech zdražily, což se ale bude týkat především zimních pohřbů, kdy hrobníci požadují příplatky.

autor: ČTK | 4. 9. 2015 7:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama