V rakvi byl cizí nebožtík. Změnila ho smrt, tvrdil hrobník

ČTK ČTK
4. 9. 2015 7:41
Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Moskva - Skandál se záměrnou nebožtíků, respektive nebožek trápí město Sortavala v Karélii na severozápadě Ruska.

"Místní občané, kteří se přišli rozloučit se zesnulou vrstevnicí, byli nepříjemně udiveni, když do pohřebního sálu přinesli tělo jiného člověka," napsal server FlashNord. Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.

Ti sice také měli silné pochyby, zda zesnulá je "jejich", ale pracovníci márnice je dokázali přesvědčit, že vše je v pořádku: "Netrapte se, je to vaše příbuzná. Prostě smrt mění podobu, někdy dokonce k nepoznání."

"Rozloučit se přišlo mnoho lidí, kteří přijeli spoustou aut, dokonce i autobusy. Panovalo veliké hoře a žal. A pak strašlivé nedorozumění. V rakvi neleží správná nebožka!" citoval server newsru.com očitého svědka.

Vyšetřování má dospět k závěru během deseti dnů, již nyní však panuje podezření, že už v domově důchodců, kde obě ženy zemřely, došlo k záměně dokumentů.

Nejde prý o nijak výjimečný omyl. Ve městě Nižnij Novgorod minulý týden pohřební ústav popletl hned tři nebožky, v Kaliningradské oblasti se zase pozůstalí soudí s márnicí o odškodnění za záměnu nebožek.

Pohřební služby v Rusku prý přitom poprvé po čtyřech letech zdražily, což se ale bude týkat především zimních pohřbů, kdy hrobníci požadují příplatky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy