V rakvi byl cizí nebožtík. Změnila ho smrt, tvrdil hrobník

ČTK ČTK
4. 9. 2015 7:41
Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Moskva - Skandál se záměrnou nebožtíků, respektive nebožek trápí město Sortavala v Karélii na severozápadě Ruska.

"Místní občané, kteří se přišli rozloučit se zesnulou vrstevnicí, byli nepříjemně udiveni, když do pohřebního sálu přinesli tělo jiného člověka," napsal server FlashNord. Při vyšetřování vyšlo najevo, že nebožku, která ten den měla mít pohřeb, pochovali už o den dříve zcela cizí lidé.

Ti sice také měli silné pochyby, zda zesnulá je "jejich", ale pracovníci márnice je dokázali přesvědčit, že vše je v pořádku: "Netrapte se, je to vaše příbuzná. Prostě smrt mění podobu, někdy dokonce k nepoznání."

"Rozloučit se přišlo mnoho lidí, kteří přijeli spoustou aut, dokonce i autobusy. Panovalo veliké hoře a žal. A pak strašlivé nedorozumění. V rakvi neleží správná nebožka!" citoval server newsru.com očitého svědka.

Vyšetřování má dospět k závěru během deseti dnů, již nyní však panuje podezření, že už v domově důchodců, kde obě ženy zemřely, došlo k záměně dokumentů.

Nejde prý o nijak výjimečný omyl. Ve městě Nižnij Novgorod minulý týden pohřební ústav popletl hned tři nebožky, v Kaliningradské oblasti se zase pozůstalí soudí s márnicí o odškodnění za záměnu nebožek.

Pohřební služby v Rusku prý přitom poprvé po čtyřech letech zdražily, což se ale bude týkat především zimních pohřbů, kdy hrobníci požadují příplatky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy