Tlustý potkan uvázl v kanálu, vyprostili ho hasiči. Záchrana hlodavce se stala hitem

Magazín Magazín
27. 2. 2019 10:08
Na nedělní výjezd v západoněmeckém Bensheimu místní hasiči asi jen tak nezapomenou. Zachraňovali totiž potkana, který se kvůli svojí tloušťce zasekl ve víku kanálu. Na místo se jako první dostali zvířecí záchranáři, ti si ale s kanálem nedokázali poradit, a tak bylo potřeba, aby zasáhli také hasiči. Jejich heroický počin si vysloužil pochvalu na sociálních sítích.
Tlustý potkan uvízl v kanálu, vyprostili ho hasiči. Záchrana hlodavce se stala hitem | Video: Berufstierrettung Rhein Neckar

"Měl spoustu zimních faldíků, a proto se velmi pevně zasekl zadkem - nemohl jít tam ani zpět," popsal situaci médiím Michael Sehr ze záchranné zvířecí stanice. 

Na místo se nakonec museli dostavit místní dobrovolní hasiči, kteří pomohli vyzvednout poklop kanálu, a hlodavce tak zachránili. Jen co potkana vyprostili, pustili ho zpět do kanálu. Ještě předtím však stihli udělat několik fotek a přidat je na sociální sítě. 

Zásah hasičů vyvolal řadu spekulací, zda to vůbec bylo v tomto případě nutné. Sehr se však nechal slyšet, že i zvíře, které spousta lidí nenávidí, si zaslouží respekt, citoval jej britský zpravodajský web BBC

A za pravdu mu dali také někteří lidé, kteří záchranu zvířete přivítali. "Potkani jsou velmi inteligentní," poznamenala jedna žena pod příspěvkem záchranné stanice na Facebooku. A Michael Sehr navíc dostal od holčičky, která potkana objevila, obrázek s mnoha srdíčky jako poděkování za to, že hlodavce nenechal v nesnázích. 

Video: Norci se v kleci cítí dobře, tvrdí majitel kožešinové farmy

Norek je hospodářské zvíře, nezáleží, jestli je využívaný na kůži nebo na maso, říká majitel jedné ze zavřených farem David Vojtíšek. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy