Tlustý potkan uvázl v kanálu, vyprostili ho hasiči. Záchrana hlodavce se stala hitem

Magazín Magazín
27. 2. 2019 10:08
Na nedělní výjezd v západoněmeckém Bensheimu místní hasiči asi jen tak nezapomenou. Zachraňovali totiž potkana, který se kvůli svojí tloušťce zasekl ve víku kanálu. Na místo se jako první dostali zvířecí záchranáři, ti si ale s kanálem nedokázali poradit, a tak bylo potřeba, aby zasáhli také hasiči. Jejich heroický počin si vysloužil pochvalu na sociálních sítích.
Tlustý potkan uvízl v kanálu, vyprostili ho hasiči. Záchrana hlodavce se stala hitem | Video: Berufstierrettung Rhein Neckar

"Měl spoustu zimních faldíků, a proto se velmi pevně zasekl zadkem - nemohl jít tam ani zpět," popsal situaci médiím Michael Sehr ze záchranné zvířecí stanice. 

Na místo se nakonec museli dostavit místní dobrovolní hasiči, kteří pomohli vyzvednout poklop kanálu, a hlodavce tak zachránili. Jen co potkana vyprostili, pustili ho zpět do kanálu. Ještě předtím však stihli udělat několik fotek a přidat je na sociální sítě. 

Zásah hasičů vyvolal řadu spekulací, zda to vůbec bylo v tomto případě nutné. Sehr se však nechal slyšet, že i zvíře, které spousta lidí nenávidí, si zaslouží respekt, citoval jej britský zpravodajský web BBC

A za pravdu mu dali také někteří lidé, kteří záchranu zvířete přivítali. "Potkani jsou velmi inteligentní," poznamenala jedna žena pod příspěvkem záchranné stanice na Facebooku. A Michael Sehr navíc dostal od holčičky, která potkana objevila, obrázek s mnoha srdíčky jako poděkování za to, že hlodavce nenechal v nesnázích. 

Video: Norci se v kleci cítí dobře, tvrdí majitel kožešinové farmy

Norek je hospodářské zvíře, nezáleží, jestli je využívaný na kůži nebo na maso, říká majitel jedné ze zavřených farem David Vojtíšek. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Hejtman Půta úplatky nebral, liberecký soud ho zprostil obžaloby

Krajský soud v Liberci zprostil obžaloby libereckého hejtmana Martina Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Obžaloba ho vinila z toho, že přijal úplatek a zneužil pravomoc veřejného činitele. Státní zástupce pro něj navrhoval pět let vězení. Půta od počátku tvrdil, že je nevinný. Předseda senátu nyní čte odůvodnění rozsudku, což potrvá zřejmě několik hodin.

Půta byl obžalován v korupční kauze spolu s dalšími 11 lidmi a čtyřmi firmami, soud je osvobodil všechny. Kauza se týká dvou libereckých projektů obecně prospěšné společnosti Geotermální energie pro občany (GEPO) téměř za 100 milionů korun, na něž chtěla čerpat evropské dotace přes ROP Severovýchod. Ani na jeden vyplacené nebyly. Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou libereckého kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek pro Půtu měl podle obžaloby činit 830 000 korun s tím, že 530 000 Kč mu bylo vyplaceno.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy