Zlatá rybka měla zácpu. Muž za její operaci utratil 10 tisíc

jaz
11. 2. 2015 13:49
Majitel zlaté ryby se rozhodl pro operaci, přestože zákrok mnohanásobně převyšoval pořizovací cenu zvířete.
Foto: Toll Barn Veterinary Centre Limited / Facebook

Norfolk – Britská veterinářka Faye Bethell se na žádost jistého majitele zlaté ryby pustila do operace, která trvala téměř jednu hodinu. U zákroku, při němž odstranila rybce problém se zácpou, jí asistovaly dvě veterinární sestry, které obstarávaly anestezii a kontrolovaly srdeční tep.

Rybku, která je menší verzí divokého kapra z východní Asie, uspala veterinářka pomocí trubičky, která pumpovala rybce přes žábry vodu s anestetiky. Majitele pak zdraví jeho rybky přišlo na 300 liber, což je v přepočtu více jak 10 tisíc korun.

Pro mladou lékařku, která má vlastní praxi teprve rok, to ale nebyla první kuriózní operace. Jak uvedl The Telegraph, za dvojnásobek ceny například vyndala kámen z močovodu morčete, odstranila 12gramový nádor z hada nebo kastrovala skunka.

Faye Bethell nepřijdou tyto zákroky nijak zvláštní, naopak obdivuje, jak mají lidé své domácí mazlíčky rádi. Zlaté rybce, která ve větších nádržích a dobré vodě dorůstá až 30 centimetrů, tak zůstaly jen tři stehy a rána slepená speciálním voděodolným lepidlem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy