Zlatá rybka měla zácpu. Muž za její operaci utratil 10 tisíc

jaz
11. 2. 2015 13:49
Majitel zlaté ryby se rozhodl pro operaci, přestože zákrok mnohanásobně převyšoval pořizovací cenu zvířete.
Foto: Toll Barn Veterinary Centre Limited / Facebook

Norfolk – Britská veterinářka Faye Bethell se na žádost jistého majitele zlaté ryby pustila do operace, která trvala téměř jednu hodinu. U zákroku, při němž odstranila rybce problém se zácpou, jí asistovaly dvě veterinární sestry, které obstarávaly anestezii a kontrolovaly srdeční tep.

Rybku, která je menší verzí divokého kapra z východní Asie, uspala veterinářka pomocí trubičky, která pumpovala rybce přes žábry vodu s anestetiky. Majitele pak zdraví jeho rybky přišlo na 300 liber, což je v přepočtu více jak 10 tisíc korun.

Pro mladou lékařku, která má vlastní praxi teprve rok, to ale nebyla první kuriózní operace. Jak uvedl The Telegraph, za dvojnásobek ceny například vyndala kámen z močovodu morčete, odstranila 12gramový nádor z hada nebo kastrovala skunka.

Faye Bethell nepřijdou tyto zákroky nijak zvláštní, naopak obdivuje, jak mají lidé své domácí mazlíčky rádi. Zlaté rybce, která ve větších nádržích a dobré vodě dorůstá až 30 centimetrů, tak zůstaly jen tři stehy a rána slepená speciálním voděodolným lepidlem.

 

Právě se děje

před 20 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy