Zlatá rybka měla zácpu. Muž za její operaci utratil 10 tisíc

jaz
11. 2. 2015 13:49
Majitel zlaté ryby se rozhodl pro operaci, přestože zákrok mnohanásobně převyšoval pořizovací cenu zvířete.
Foto: Toll Barn Veterinary Centre Limited / Facebook

Norfolk – Britská veterinářka Faye Bethell se na žádost jistého majitele zlaté ryby pustila do operace, která trvala téměř jednu hodinu. U zákroku, při němž odstranila rybce problém se zácpou, jí asistovaly dvě veterinární sestry, které obstarávaly anestezii a kontrolovaly srdeční tep.

Rybku, která je menší verzí divokého kapra z východní Asie, uspala veterinářka pomocí trubičky, která pumpovala rybce přes žábry vodu s anestetiky. Majitele pak zdraví jeho rybky přišlo na 300 liber, což je v přepočtu více jak 10 tisíc korun.

Pro mladou lékařku, která má vlastní praxi teprve rok, to ale nebyla první kuriózní operace. Jak uvedl The Telegraph, za dvojnásobek ceny například vyndala kámen z močovodu morčete, odstranila 12gramový nádor z hada nebo kastrovala skunka.

Faye Bethell nepřijdou tyto zákroky nijak zvláštní, naopak obdivuje, jak mají lidé své domácí mazlíčky rádi. Zlaté rybce, která ve větších nádržích a dobré vodě dorůstá až 30 centimetrů, tak zůstaly jen tři stehy a rána slepená speciálním voděodolným lepidlem.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 22 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy