Zákony a recepty. V Belgii se dostal do úředního věstníku recept na přípravu chřestu

ČTK ČTK
2. 6. 2021 9:20
V Belgii se pomalu končící chřestová sezona nedávno připomněla nečekaným způsobem. V belgickém úředním věstníku se totiž omylem objevil recept na přípravu této jarní zeleniny i s obligátním přáním dobré chuti na konci.
Foto: Shutterstock

Jak k chybě došlo není jasné, úřady už nicméně omylem vložené řádky z databáze smazaly, napsal server BBC.

Text receptu se nedopatřením dostal do francouzské části zákona o ceně léků a zdravotních pomůcek, který nedávno prošel reformou. Belgická vláda zveřejňuje ve věstníku nazvaném Moniteur Belge či Belgisch Staatsblad veškeré nové zákony, vyhlášky, nařízení a další oficiální pokyny a oznámení.

"Už mám dost lidí, podle nichž je Belgisch Staatsblad k ničemu," napsal v žertu na Twitteru právník Morgan Moller společně s fotografií omylem vloženého receptu. "Najdete tam všechno: Zákony, rozhodnutí, recepty, na co si vzpomenete," dodal.

Jiný belgický právník Fabrice Guttadauria BBC řekl, že přešlap podobného rázu je nevídaný a ohromující. "Člověk musí trochu zapřemýšlet, co se muselo stát, aby se na oficiální stránce objevila takováto chyba," dodal.

Ředitel věstníku Wilfried Verrezen pak uvedl, že se recept objevil pouze v jedné z databází, která sama o sobě nemá žádný právní význam. Díky tomu podle něj rovněž nebyl problém omylem vložený text odstranit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy