V Americe řádí verandoví piráti, za krádež balíčků před dveřmi teď hrozí vězení

ČTK ČTK
16. 12. 2019 9:49
Krádeže balíčků, které doručovatelé běžně nechávají Američanům přede dveřmi domů, se v americkém státě Michigan nyní stávají trestným činem. Změna přichází v čase před vánočními svátky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nedávný průzkum ukázal, že obětí takzvaného verandového pirátství, jak se těmto krádežím v USA říká, se stal před loňskými svátky každý pátý Američan, případně každý pátý Američan zná někoho, kdo byl takto okraden.

Nový zákon, který nyní vstupuje v platnost, počítá s až ročním trestem vězení. Těm, kteří balíčky kradou opakovaně, bude hrozit až pět let za mřížemi.

Se zloději doručených zásilek se nepotýká jen Michigan, ale celé Spojené státy. Například v Oregonu policisté na nenechavce připravují pasti - do balíčků dávají GPS přístroje, se kterými zloděje snadno vystopují.

Video: Nejdojemnější reklama letošních Vánoc

Nejdojemnější letošní vánoční reklama? Patří obyčejnému železářství a vyšla sotva na 3 tisíce korun | Video: Hafod Hardware
 

Právě se děje

před 4 minutami

Kvalifikací ´´v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy