reklama
 
 

Umělec musel překreslit polonahý portrét Hillary Clintonové. Udělal z ní proto muslimku

2. 8. 2016 10:49
Umělec změnil na příkaz města Melbourne nástěnnou malbu demokratické kandidátky na prezidentku. Kresba podle úřadů vyobrazovala téměř nahou ženu a působila urážlivě. Umělec proto portrét Hillary Clintonové přemaloval na ženu v burce.

Australský umělec LushSux překreslil na příkaz úřadů údajně pohoršující kresbu Hillary Clintonové v jednodílných plavkách s motivy americké vlajky, kterou namaloval na zdi melbournského předměstí.

Zahalil ji proto do burky a vyobrazil ji jako muslimku. O kauze píše web BuzzFeed.

@kevin did u donate today ?

Fotka zveřejněná uživatelem Lushsux (@lushsux2),

„Teď jde o vyobrazení krásné muslimky. Pokud to považujete za urážlivé, nemáte zdravý rozum a jste sexističtí, rasističtí, islamofobní, xenofobní a nekulturní ignorantští fanatici,“ napsal ke kresbě.

Úřady podle umělcových slov obtěžovaly i majitele budovy, na které bylo diskutované dílo namalováno. Podle policie musel portrét do 10 dnů nechat odstranit, nebo mu hrozila pokuta. Mluvčí města vysvětlil, že problém není v tom, kdo je na malbě vyobrazen. Úředníkům vadilo, že žena je téměř nahá.

LushSux se proto rozhodl, že vyjde úřadům vstříc a Clintonovou zcenzuruje podle sebe.

Umělec LushSux již v minulosti namaloval po australských městech velké portréty Taylor Swift, Kim Kardashian nebo Kanyeho Westa. Naposledy se na Instagramu pochlubil karikaturou nahého Donalda Trumpa, jehož přirození zakrývají popelnice u stěny budovy.

The Dongald

Fotka zveřejněná uživatelem Lushsux (@lushsux2),

autor: Magazín | 2. 8. 2016 10:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama