Zloději ukradli "mluvící" kočku. Po pátrací smršti na Facebooku ji raději za pár hodin vrátili

Magazín Magazín
4. 8. 2018 15:20
Po chlupatém maskotovi moskevského muzea pátrali lidé na sociálních sítích, zpravodajská televize i policie. Zloději se zřejmě zalekli rozruchu, který krádeží vyvolali, a kocoura Behemota po několika hodinách zase vrátili.
Foto: Twitter mkazanskiy

Behemot, kocour a maskot moskevského muzea, se po pár hodinách nedobrovolného exilu vrátil domů. Hledal se nejenom na sociálních sítích, ale pátrání po něm vyhlásila i ruská zpravodajská média. Informoval o tom server BBC.

"Behemot se vrátil v dobrém zdravotním stavu, ale nespokojený. Když byl středem pozornosti novinářů, zase mírně pookřál," uvedla tisková mluvčí moskevského muzea Bulgakov House.

Kocour se jmenuje Behemot (v češtině Kňour) právě po postavě mluvící kočky z románu ruského prozaika a dramatika Michaila Bulgakova. V muzeu žije už 13 let a zaměstnanci ho považují za jednoho z nich. 

A jako nezbytnou součást muzejního personálu ho, soudě podle reakcí na sociálních sítích, vnímají i lidé zvenku.

"Zaměstnanec Bulgakovova muzea v Moskvě byl unesen. Ve středu 14. srpna ho z muzejních prostorů ukradla neznámá žena. V případě jakýchkoliv informací o tom, kde se pohybuje, se prosím obraťte na muzeum," napsal na Twitteru moskevský radní Maxim Kazanský.

Do hledání kocoura se kromě lidí na sociálních sítích, kde příspěvek sdílely tři tisíce uživatelů, zapojila i ruská zpravodajská média a samozřejmě policie.

"Dnes neznámá žena ukradla z Bulgakovova muzea kočku. Její jednání odsuzujeme a žádáme ji, aby Behemota vrátila zpět," uvedla na Twitteru ruská televizní stanice Dožď.

Jiní sdíleli alespoň vlastní snímky s Behemotem.

Po několika hodinách se naštěstí ztracený kocour nalezl. Zloději se podle vyjádření muzea zřejmě zalekli toho, co udělali.

 

Právě se děje

Další zprávy