Uhynula kočka, která nikdy nevyrostla. Lil Bub měla na internetu miliony fanoušků

Magazín Magazín
3. 12. 2019 12:29
V Americe uhynula jedna z nejslavnějších koček, která dojímala internet. Lil Bub bylo osm let a na sociálních sítích měla pět a půl milionu fanoušků. Kočka si lidi získala svým bezzubým výrazem a malým vzrůstem. Kvůli vrozenému postižení vypadala jako kotě.
Video: Lil Bub/Youtube

Vypoulené oči a vyplazený jazyk zajistil Lil Bub pět a půl milionu fanoušků na Facebooku a Instagramu. Kočka, kterou adoptoval její majitel Mike Bridavsky, trpěla četnými postiženími včetně trpasličího vzrůstu.

Lil Bub vypadala i v dospělosti jako kotě. Měla deformovanou bezzubou tlamu a jazyk jí tak neustále vypadával ven. Na každé pacce měla šest prstů.

Majitel našel Lil Bub odhozenou v popelnici v roce 2011. Když zjistil její četná postižení, založil si blog, kam nahrával její fotky.

Pozornost lidí a četné, soucitné komentáře jí zajistily mediální publicitu a Lil Bub měla brzy vlastní show na YouTube a profily na sociálních sítích. Během osmi let získala na Facebooku a Instagramu přes pět a půl milionu fanoušků.

Bridavsky chtěl, aby zvíře i přes svá četná postižení žilo šťastný a spokojený život. Kočka navíc podle majitele "šířila optimismus, odhodlání a nadšení k životu", informuje zpravodajská stanice BBC.

Lil Bub pomohla za svůj život vybrat v přepočtu přes 16 milionů korun, které Bridavsky věnoval na zvířecí útulky a charity. Pomohla tak podle majitele změnit život desítkám tisíců mazlíčků. 

Kočka nakonec uhynula nečekaně během spánku. Informace zarmoutila desítky tisíc lidí, kteří majiteli vyjádřili na internetu soustrast.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy