Uhynula kočka, která nikdy nevyrostla. Lil Bub měla na internetu miliony fanoušků

Magazín Magazín
3. 12. 2019 12:29
V Americe uhynula jedna z nejslavnějších koček, která dojímala internet. Lil Bub bylo osm let a na sociálních sítích měla pět a půl milionu fanoušků. Kočka si lidi získala svým bezzubým výrazem a malým vzrůstem. Kvůli vrozenému postižení vypadala jako kotě.
Video: Lil Bub/Youtube

Vypoulené oči a vyplazený jazyk zajistil Lil Bub pět a půl milionu fanoušků na Facebooku a Instagramu. Kočka, kterou adoptoval její majitel Mike Bridavsky, trpěla četnými postiženími včetně trpasličího vzrůstu.

Lil Bub vypadala i v dospělosti jako kotě. Měla deformovanou bezzubou tlamu a jazyk jí tak neustále vypadával ven. Na každé pacce měla šest prstů.

Majitel našel Lil Bub odhozenou v popelnici v roce 2011. Když zjistil její četná postižení, založil si blog, kam nahrával její fotky.

Pozornost lidí a četné, soucitné komentáře jí zajistily mediální publicitu a Lil Bub měla brzy vlastní show na YouTube a profily na sociálních sítích. Během osmi let získala na Facebooku a Instagramu přes pět a půl milionu fanoušků.

Bridavsky chtěl, aby zvíře i přes svá četná postižení žilo šťastný a spokojený život. Kočka navíc podle majitele "šířila optimismus, odhodlání a nadšení k životu", informuje zpravodajská stanice BBC.

Lil Bub pomohla za svůj život vybrat v přepočtu přes 16 milionů korun, které Bridavsky věnoval na zvířecí útulky a charity. Pomohla tak podle majitele změnit život desítkám tisíců mazlíčků. 

Kočka nakonec uhynula nečekaně během spánku. Informace zarmoutila desítky tisíc lidí, kteří majiteli vyjádřili na internetu soustrast.

 

Právě se děje

Další zprávy