Učitelka se během hodiny biologie svlékla. Žákům vysvětlovala anatomii lidského těla

jaz
13. 10. 2015 9:25
Zdroj foto: Facebook Zdroj foto: Facebook
Na holandské základní škole způsobila mírné pozdvižení tamní učitelka biologie, která zvolila velmi netradiční způsob vyučování. Svým žákům chtěla přiblížit složitou látku, proto přistoupila k názorné ukázce. Přímo v hodině se svlékla a na speciálním elastickém obleku ukazovala detailní pohled na lidské tělo bez kůže, zvláště pak na kosti, svaly a vnitřnosti.
Video: YouTube

Amsterdam Učitelka biologie a tělesné výchovy Debby Heerkensová z městečka Hazerswoude Dorp v Nizozemí se stala místní celebritou. Během školní hodiny použila netradiční vyučovací pomůcku a rázem o ní píší velká média jako The Inquisitr nebo The Sun.

"Zpočátku byli žáci trochu v šoku – učitel si svléká šaty – dokud neviděli, co je pod nimi," řekla CNN Heerkensová, která se před zraky žáků postavila na lavici a začala odhazovat jeden kousek oblečení za druhým. Když se svlékla, žáci viděli speciální oblek s detailně vyvedenou anatomií lidského těla.

Na sobě měla navrstvené dva obleky, kdy jeden názorně ukazoval lidskou kostru a druhý svaly a vnitřnosti. Tento neotřelý nápad dostala Debby na ulici, když zahlédla jinou ženu, která na sobě měla podobné legíny. A protože učí již sedm let, potřebovala změnit taktiku výuky a dodat svému výkladu trochu kreativity.

Domluvila se s ředitelem školy, který jí celou akci schválil. Do budoucna plánuje využití více takovýchto interaktivních pomůcek, které by zpestřily její hodiny biologie, udržely pozornost žáků i jejich zájem o látku.

Podle serveru Tech Times je udržení pozornosti žactva velmi obtížné. Odkazuje se na statistiku institutu SBRI, který tvrdí, že člověk udrží pozornost v kuse průměrně jen 8,25 sekundy. 

Netradiční hodina biologie se stala populární nejen mezi žáky tamní základní školy, ale i na internetu, kam studenti nahráli krátký záznam ze svlékání mladé učitelky. Video zatím vidělo přes tři miliony lidí. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty KHL

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty Kontinentální ligy. Nejlepší tým základní části vyřadil Petrohrad po vítězství 4:2 na zápasy ve finále Západní konference. Postupový bod získal na ledě SKA po výhře 2:0.

Šestý zápas rozhodli ve prospěch posledních šampionů brankami ve druhé třetině Maximové Šalunov a Sorkin. Brankář Lars Johansson zlikvidoval všech 30 střel a vychytal potřetí v sérii čisté konto.

CSKA bude hrát o Gagarinův pohár potřetí za sebou. V sezoně 2017/18 prohrál finále s Kazaní, rok na to porazil Omsk. Vloni se play off kvůli pandemii koronaviru nedohrálo. Právě mezi oběma jeho předchozími finálovými soupeři se rozhodne o druhém účastníkovi závěrečných bojů. Po pěti zápasech vede Avangard s českým brankářem Šimonem Hrubcem nad Kazaní 3:2 a v úterý může na domácím ledě rozhodnout.

před 1 hodinou

AFP: Leyenová řekla Michelovi, že nedovolí, aby se aféra "Sofagate" opakovala

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v pondělí poprvé od společné schůzky s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem hovořila s šéfem Evropské rady Charlesem Michelem a řekla mu, že "nedovolí, aby se taková situace opakovala". S odvoláním na zdroj z Evropské komise o tom informovala agentura AFP. Erdogan s Michelem se minulý týden během jednání týkajícího se také práv žen usadili v křeslech, na první ženu v čele unijní exekutivy zbylo jen místo stranou na pohovce.

Záběry ze setkání v Ankaře z 6. dubna kritizovala řada evropských politiků. Při uvítání německá politička s bezradným povzdechem hleděla na dvojici mužů, kteří ji nechali místo stranou na vedlejší pohovce. Diplomatický incident získal přezdívku Sofagate, což je složenina z termínu pro pohovku (sofa) a aféru (gate), přičemž termín "gate" se vžil po někdejší americké aféře Watergate.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozpočtový schodek USA v pololetí kvůli koronaviru vystoupil na nový rekord

Rozpočtový deficit Spojených států se v první polovině fiskálního roku vyšplhal na rekordních 1,7 bilionu dolarů (přes 37 bilionů korun), což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s předchozím rekordem. Vyplývá to podle agentury AP z dnešních údajů amerického ministerstva financí. Za růstem deficitu stojí rozsáhlé výdaje související s koronavirovou krizí.

Fiskální rok ve Spojených státech začíná v říjnu a končí v září. V první polovině loňského fiskálního roku činil rozpočtový deficit 743,5 miliardy dolarů.

Předchozí pololetní rekord zaznamenal schodek v šesti měsících do března 2011. Tehdy deficit prohloubily rozsáhlé výdaje, jimiž se vláda snažila řešit negativní dopady hospodářské recese, kterou způsobila globální finanční krize z roku 2008, upozornila agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy