Učitelka se během hodiny biologie svlékla. Žákům vysvětlovala anatomii lidského těla

jaz
13. 10. 2015 9:25
Na holandské základní škole způsobila mírné pozdvižení tamní učitelka biologie, která zvolila velmi netradiční způsob vyučování. Svým žákům chtěla přiblížit složitou látku, proto přistoupila k názorné ukázce. Přímo v hodině se svlékla a na speciálním elastickém obleku ukazovala detailní pohled na lidské tělo bez kůže, zvláště pak na kosti, svaly a vnitřnosti.
Video: YouTube

Amsterdam Učitelka biologie a tělesné výchovy Debby Heerkensová z městečka Hazerswoude Dorp v Nizozemí se stala místní celebritou. Během školní hodiny použila netradiční vyučovací pomůcku a rázem o ní píší velká média jako The Inquisitr nebo The Sun.

"Zpočátku byli žáci trochu v šoku – učitel si svléká šaty – dokud neviděli, co je pod nimi," řekla CNN Heerkensová, která se před zraky žáků postavila na lavici a začala odhazovat jeden kousek oblečení za druhým. Když se svlékla, žáci viděli speciální oblek s detailně vyvedenou anatomií lidského těla.

Na sobě měla navrstvené dva obleky, kdy jeden názorně ukazoval lidskou kostru a druhý svaly a vnitřnosti. Tento neotřelý nápad dostala Debby na ulici, když zahlédla jinou ženu, která na sobě měla podobné legíny. A protože učí již sedm let, potřebovala změnit taktiku výuky a dodat svému výkladu trochu kreativity.

Domluvila se s ředitelem školy, který jí celou akci schválil. Do budoucna plánuje využití více takovýchto interaktivních pomůcek, které by zpestřily její hodiny biologie, udržely pozornost žáků i jejich zájem o látku.

Podle serveru Tech Times je udržení pozornosti žactva velmi obtížné. Odkazuje se na statistiku institutu SBRI, který tvrdí, že člověk udrží pozornost v kuse průměrně jen 8,25 sekundy. 

Netradiční hodina biologie se stala populární nejen mezi žáky tamní základní školy, ale i na internetu, kam studenti nahráli krátký záznam ze svlékání mladé učitelky. Video zatím vidělo přes tři miliony lidí. 

 

Právě se děje

Další zprávy