Učitel zkouší 11 let své žáky nahé. Rodiče si teď stěžují

jaz
19. 5. 2015 14:03
Studenti umění na americké univerzitě zakončují semestr netradiční zkouškou. Jedné z matek teď došla trpělivosti a označila vyučujícího profesora za "perverzního".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

San Diego Učitel kalifornské univerzity Ricardo Dominguez, který přednáší vizuální umění, požaduje po svých studentech, aby závěrečnou zkoušku složili nazí před celou třídou.

Matka jedné nejmenované studentky, které je forma zkoušky evidentně nepříjemná, se proti metodám vyučujícího ostře ohradila, píše server ABC News. Tvrdí, že jde o zvrhlost a z pomyšlení na to, co by její dcera měla před všemi lidmi provádět, se jí dělá nevolno.

Dominguez totiž nepožaduje po studentech jen nahotu, ale v rámci zkoušky mají před spolužáky předvést v místnosti osvětlené svíčkami určité sexuálně laděné gesto, které vystihne jejich erotické já.

Ricardo Dominguez prý požadavky ke splnění předmětu neměnil už 11 let a doposud nezaznamenal žádné stížnosti. Navíc tvrdí, že nahota a umění jdou ruku v ruce, a pokud je zkouška někomu nepříjemná, neměl by se do studia umění vůbec pouštět.

Profesor kalifornské univerzity je známý pro své kontroverzní vystupování. Zapojuje se do politických projektů a naposledy byl vyšetřován kvůli tomu, že rozdával nelegálním přistěhovalcům mobilní telefony s návodem, jak překročit mexicko-americkou hranici.

Univerzita se k případu oficiálně nevyjádřila. Dominguezův kolega ale pro server Inquisitr uvedl, že studenti od počátku z osnov věděli, co je čeká. "Je mnoho způsobů, jak předvést nahotu. Jak nám ukazují dějiny umění, existuje nahota a něco, co se za nahotu jen pokládá. Objekt může být nahý, přitom ale zakrytý,“ zastal se profesora jeho kolega.

Sám Dominguez nehodlá kvůli medializaci od svých požadavků ustoupit a od 20 studentů, které zkouška čeká, je bude nadále vyžadovat. Za profesora se staví také bývalí studenti. Jedna z absolventek tvrdí, že zkouška pro ni byla velkou výzvou a také díky ní dokázala posunout své umění na další úroveň.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy