Tygr, nebo opice? Optická iluze prozradí, jestli jste realista, nebo snílek

Video Video
14. 8. 2022 7:00
Optická iluze ukazuje dva obyvatele džungle. Spatřili jste nejdřív tygra, anebo opici? Díky obrázku zjistíte, jestli více využíváte pravou, nebo levou polovinu mozku. Jste tedy realista s logickým myšlením, nebo snílek, který spoléhá na intuici?
Tygr, nebo opice? Optická iluze prozradí, jestli jste realista, nebo snílek | Video: Aktuálně.cz

Na nové optické iluzi se nachází dvě zvířata zároveň - tygr a opice. Podle toho, které uvidíte jako první, se dozvíte, jestli u vás převládá myšlení pomocí pravé, nebo levé poloviny mozku. Levá část mozku je často spojována s logikou a analytickým myšlením. Pravá ovládá představivost a intuici.

Pokud jste jako první viděli hlavu tygra, pak u vás dominuje levá hemisféra mozku. Znamená to, že vše rádi plánujete a pocity vám nestojí v cestě za vašimi cíli. Máte logické myšlení, jste realisté a také jste přesní ve všem, co děláte. "Jste analytický člověk, velmi cílevědomý a organizovaný. Když se setkáte s problémem, máte tendenci být logičtí a objektivní," píše server Bright Side, který s optickou iluzí přišel.

Jestliže jste nejdříve viděli opici visící na stromě, pak máte nejspíše dominantní pravou polovinu mozku. Tito lidé jsou často umělci a snílci, kteří budou jednat spíše na základě toho, jak se cítí. Můžete být také trochu impulzivnější. "Jste kreativní člověk, který je plný inovativních nápadů. Při řešení problému se spoléháte spíše na svou intuici než na kritické myšlení," uvádí Bright Side.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Brambory i cibule v příštích měsících výrazně zdraží, tvrdí zelináři. Na vině je sucho

Na tuzemském trhu v příštích měsících kvůli slabší úrodě i nepříznivému počasí při sklizni zřejmě dál zdraží brambory a cibule. Lidé, kteří si mohou tuto základní zeleninu na zimu uskladnit, by si měli nakoupit brambory a cibuli na zimu do zásoby. "Cena půjde letos určitě nahoru. V jarních měsících pak ceny mohou být pro někoho docela problematické," řekl dnes při zahájení podzimní výstavy ovoce a zeleniny Flora Olomouc předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka.

Letošní úrodu cibule podle Hanky poznamenalo suché počasí, což se promítlo v její kvalitě i výnosech, které jsou nižší v celé Evropě. Spotřebitelé se podle Hanky musí připravit na to, že tato v kuchyni nepostradatelná zelenina bude citelně dražší než v předešlých letech. "Už nyní to vidíme na pultech obchodů," podotkl Hanka, podle kterého cibule bude navíc k dostání jen v menších velikostech.

Růst cen lze podle Hanky očekávat také u konzumních brambor. Zatímco ranné brambory měly letos poměrně vysoký výnos i dobrou kvalitu, tak u pozdních brambor farmáři evidují nižší úrodu. Sklizeň navíc poznamenalo deštivé počasí a u vlhkých hlíz je komplikované jejich dlouhodobé uložení ve skladech. "Brambory se nyní proto ve velkém množství dodávají na trh a předpokládám, že do skladů letos půjdou výrazně menší objemy než v předchozích letech," upozornil Hanka, podle kterého tak bude v následujících měsících sílit tlak na další růst cen brambor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy