Tuleň nafackoval turistovi chapadlem chobotnice, kterou zrovna ulovil

Magazín Magazín
27. 9. 2018 10:47
Turistům, kteří si vyjeli na kajaku u novozélandského města Kaikoura, se podařilo zachytit úžasný, byť děsivý moment. Když natáčeli slunící se tuleně, najednou se jeden z ploutvonožců vynořil a pleskl turistu do obličeje chapadlem chobotnice, kterou zrovna ulovil. „Měl jsem zkrátka tvář ve špatný čas na špatném místě,“ řekl pobavený muž novinářům. Tuleň na turistu nezaútočil, pro zvíře je typické, že když uloví chobotnici, často se s ní vynoří nad hladinu vody a takto si ji „nadhodí“, aby ji mohl roztrhnout na kusy a lépe ji pozřít. Fackovací video se dostalo na weby světových médií jako CNN, BBC či The Guardian a je velmi populární na sociálních sítích.
Facka chapadlem. Kajakář dostal výchovnou lekci od tuleně | Video: Reuters/@taiyomasuda
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy