Trump si na Twitteru spletl svou dceru, omylem chválil jinou Ivanku z Anglie

ČTK ČTK
17. 1. 2017 16:28
Kuriózní záměna jmen na Twitteru nastávajícího amerického prezidenta se dočkala tisícovek reakcí včetně „falešné“ Ivanky, která zvýšenou pozornost využila k apelu na Donalda Trumpa, aby se lépe seznámil s problematikou globálního oteplování.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: ČTK

Nový americký prezident Donald Trump vzbudil nezvyklou pozornost na Twitteru poté, co pochvalný vzkaz adresovaný své dceři poslal omylem jiné Ivance. Vzkaz obdržela Ivanka Majicová z anglického Brightonu.

V noci na úterý se zpráva v rámci celosvětové sociální sítě dočkala tisícovek přeposlání a reakcí.

Trump, který se připravuje na převzetí moci při páteční inauguraci, přeposílal vzkaz, v němž jistý uživatel sítě napsal, že jeho dcera Ivanka je "skvělá žena se skutečným charakterem a úrovní".

Uživatel ale použil spojení na jinou Ivanku a Trump chybu opakoval.

Majicová neváhala s trochu kousavou odpovědí. "A vy jste muž s ohromnou odpovědností. Doporučuji vám, abyste si dával větší pozor na Twitter a abyste věnoval více času seznamování se s okolnostmi klimatických změn," vzkázala Trumpovi, který je velmi aktivní na Twitteru a nezdá se být zastáncem omezování výroby kvůli skleníkovým plynům.

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy