Trump si na Twitteru spletl svou dceru, omylem chválil jinou Ivanku z Anglie

ČTK ČTK
17. 1. 2017 16:28
Kuriózní záměna jmen na Twitteru nastávajícího amerického prezidenta se dočkala tisícovek reakcí včetně „falešné“ Ivanky, která zvýšenou pozornost využila k apelu na Donalda Trumpa, aby se lépe seznámil s problematikou globálního oteplování.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: ČTK

Nový americký prezident Donald Trump vzbudil nezvyklou pozornost na Twitteru poté, co pochvalný vzkaz adresovaný své dceři poslal omylem jiné Ivance. Vzkaz obdržela Ivanka Majicová z anglického Brightonu.

V noci na úterý se zpráva v rámci celosvětové sociální sítě dočkala tisícovek přeposlání a reakcí.

Trump, který se připravuje na převzetí moci při páteční inauguraci, přeposílal vzkaz, v němž jistý uživatel sítě napsal, že jeho dcera Ivanka je "skvělá žena se skutečným charakterem a úrovní".

Uživatel ale použil spojení na jinou Ivanku a Trump chybu opakoval.

Majicová neváhala s trochu kousavou odpovědí. "A vy jste muž s ohromnou odpovědností. Doporučuji vám, abyste si dával větší pozor na Twitter a abyste věnoval více času seznamování se s okolnostmi klimatických změn," vzkázala Trumpovi, který je velmi aktivní na Twitteru a nezdá se být zastáncem omezování výroby kvůli skleníkovým plynům.

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy