VIDEO Tři měsíce jedl pouze v McDonaldu. Shodil 17 kilo!

jaz
6. 1. 2014 16:00
Učitel John Cisna z Ankeny v Iowě uskutečnil se svými studenty vskutku originální pokus, ve kterém si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je stravovat se čtvrt roku pouze ve fastfoodech.
John Cisna shodil 17 kilo díky McDonaldu!
John Cisna shodil 17 kilo díky McDonaldu! | Foto: youtube

John se inspiroval dokumentem Super Size Me, kde štíhlý a zdravý jedinec ztloustl kvůli konzumaci v rychlém občerstvení.

Učitel chtěl dokázat opak, a proto se svými žáky sestavil jídelníček z nutričních informací řetězce McDonald's, kde se následně tři měsíce stravoval.

Nedržel vůbec žádnou dietu, jen si musel hlídat příjem a vejít se tak do dvou tisíc kalorií denně. V oblíbeném řetězci s rychlým občerstvením ale mohl spořádat, co hrdlo ráčí.

Funguje zázračná dieta? Podívejte se na video!
Funguje zázračná dieta? Podívejte se na video! | Video:

Jeho obvyklý jídelníček se skládal z dvou vajíček, bílých sendvičů se sázenými vejci a sýrem a misky javorových ovesných vloček ke snídani. K obědu jedl většinou salát a k večeři si dopřál cheeseburger a hranolky.

K tomu všemu stačilo denně chodit 45 minut a na konci třetího měsíce měl o 17 kilogramů méně. "Fastfoodová kúra" mu také výrazně zlepšila zdraví, dokonce mu klesla hladina cholesterolu.

"Je to jen naše volba, která nás dělá tlustými, ne McDonald," řekl John o svém projektu televizi KCCI.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy