VIDEO Tři měsíce jedl pouze v McDonaldu. Shodil 17 kilo!

jaz
6. 1. 2014 16:00
Učitel John Cisna z Ankeny v Iowě uskutečnil se svými studenty vskutku originální pokus, ve kterém si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je stravovat se čtvrt roku pouze ve fastfoodech.
John Cisna shodil 17 kilo díky McDonaldu!
John Cisna shodil 17 kilo díky McDonaldu! | Foto: youtube

John se inspiroval dokumentem Super Size Me, kde štíhlý a zdravý jedinec ztloustl kvůli konzumaci v rychlém občerstvení.

Učitel chtěl dokázat opak, a proto se svými žáky sestavil jídelníček z nutričních informací řetězce McDonald's, kde se následně tři měsíce stravoval.

Nedržel vůbec žádnou dietu, jen si musel hlídat příjem a vejít se tak do dvou tisíc kalorií denně. V oblíbeném řetězci s rychlým občerstvením ale mohl spořádat, co hrdlo ráčí.

Funguje zázračná dieta? Podívejte se na video!
Funguje zázračná dieta? Podívejte se na video! | Video:

Jeho obvyklý jídelníček se skládal z dvou vajíček, bílých sendvičů se sázenými vejci a sýrem a misky javorových ovesných vloček ke snídani. K obědu jedl většinou salát a k večeři si dopřál cheeseburger a hranolky.

K tomu všemu stačilo denně chodit 45 minut a na konci třetího měsíce měl o 17 kilogramů méně. "Fastfoodová kúra" mu také výrazně zlepšila zdraví, dokonce mu klesla hladina cholesterolu.

"Je to jen naše volba, která nás dělá tlustými, ne McDonald," řekl John o svém projektu televizi KCCI.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy