Obama otevřel v Bílém domě záchodky pro sexuální menšiny

ČTK ČTK
10. 4. 2015 12:16
Americký prezident dbá na pohodlí svých zaměstnanců i návštěvníků Bílého domu. Proto otevírá toalety pro "třetí pohlaví".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Washington – Bílý dům se rozhodl posunout na vyšší úroveň boj za práva sexuálních menšin. V době, kdy prezident Barack Obama volá po rovnoprávnosti gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů a vyzývá ke skoncování s terapiemi, které mají homosexuály přimět k heterosexuální orientaci, otevřel Bílý dům první pohlavně neurčené záchody. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

"Bílý dům umožňuje zaměstnancům i hostům používat toalety odpovídající jejich sexuální identitě," řekl mluvčí Bílého domu Jeff Tiller. Genderově nevyhraněná toaleta podle jeho vysvětlení nemá na dveřích tradiční označení "dámy" nebo "páni" - případně jakýkoli odpovídající symbol - a nabízí vybavení, které bude "shledávat pohodlným celá škála genderových identit".

Co konkrétně si pod touto formulací představit, mluvčí neupřesnil, a ani na internetu se zatím neobjevily žádné fotografie interiéru žhavé novinky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy