reklama
 
 

Obama otevřel v Bílém domě záchodky pro sexuální menšiny

10. 4. 2015 12:16
Americký prezident dbá na pohodlí svých zaměstnanců i návštěvníků Bílého domu. Proto otevírá toalety pro "třetí pohlaví".

Washington – Bílý dům se rozhodl posunout na vyšší úroveň boj za práva sexuálních menšin. V době, kdy prezident Barack Obama volá po rovnoprávnosti gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů a vyzývá ke skoncování s terapiemi, které mají homosexuály přimět k heterosexuální orientaci, otevřel Bílý dům první pohlavně neurčené záchody. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

"Bílý dům umožňuje zaměstnancům i hostům používat toalety odpovídající jejich sexuální identitě," řekl mluvčí Bílého domu Jeff Tiller. Genderově nevyhraněná toaleta podle jeho vysvětlení nemá na dveřích tradiční označení "dámy" nebo "páni" - případně jakýkoli odpovídající symbol - a nabízí vybavení, které bude "shledávat pohodlným celá škála genderových identit".

Co konkrétně si pod touto formulací představit, mluvčí neupřesnil, a ani na internetu se zatím neobjevily žádné fotografie interiéru žhavé novinky.

autor: ČTK | 10. 4. 2015 12:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama