Obama otevřel v Bílém domě záchodky pro sexuální menšiny

ČTK ČTK
10. 4. 2015 12:16
Americký prezident dbá na pohodlí svých zaměstnanců i návštěvníků Bílého domu. Proto otevírá toalety pro "třetí pohlaví".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Washington – Bílý dům se rozhodl posunout na vyšší úroveň boj za práva sexuálních menšin. V době, kdy prezident Barack Obama volá po rovnoprávnosti gayů, lesbiček, bisexuálů a transsexuálů a vyzývá ke skoncování s terapiemi, které mají homosexuály přimět k heterosexuální orientaci, otevřel Bílý dům první pohlavně neurčené záchody. Informoval o tom zpravodajský server The Times.

"Bílý dům umožňuje zaměstnancům i hostům používat toalety odpovídající jejich sexuální identitě," řekl mluvčí Bílého domu Jeff Tiller. Genderově nevyhraněná toaleta podle jeho vysvětlení nemá na dveřích tradiční označení "dámy" nebo "páni" - případně jakýkoli odpovídající symbol - a nabízí vybavení, které bude "shledávat pohodlným celá škála genderových identit".

Co konkrétně si pod touto formulací představit, mluvčí neupřesnil, a ani na internetu se zatím neobjevily žádné fotografie interiéru žhavé novinky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy