Nejlepší Putinovy "trapasy". V jeho podřízených by se krve nedořezal

lis lis
Aktualizováno 7. 10. 2022 11:30
Ruský prezident je často ukazován v plné síle – například při jízdě na koni bez trička. Vladimiru Putinovi, který 7. října oslavil 70. narozeniny, se ale za jeho politickou kariéru stala i řada nepříjemných trapasů. Dvakrát ho zklamaly prvotřídní ruské stroje, jednou dokonce jeho vlastní nepozornost. Putinovy nepříjemné okamžiky zachytily kamery.
Foto: Aktuálně.cz

Ups. Tohle je nejmodernější ruské auto? 

Vojenští představitelé v roce 2016 v Soči Vladimiru Putinovi představovali nejnovější ruské technologie a vybavení. Generál Alexandr Ševčenko chtěl ruskému prezidentovi ukázat speciálně postavený obrněný model terénního automobilu SUV.

Video: Aktuálně.cz

Když se ale Putinovi nedařilo otevřít dveře, generál mu šel pomoci. Tahal za kliku dveří tak dlouho, dokud ji neutrhl. Pak ji otevřeným oknem zahodil na sedadlo spolujezdce. Natáhl se dovnitř a snažil se dveře otevřít zevnitř. I to se ale nepovedlo. Nakonec musel otevřít dveře zadní. Není ale jasné, jestli do nich Putin nakonec nastoupil.

Putinovi se nepodařilo nastartovat nové ruské auto. Neotevřel ani kufr

Selhání strojů přišlo už dříve, a to v roce 2011 v závodě Togliatti. Vladimir Putin chtěl podpořit nový model ruského automobilu Lada Granta. Když ale do auta vstoupil a zkoušel nastartovat, motor Lady nechtěl naskočit. Ruský prezident musel startování několikrát zkoušet. Nakonec mu pomohl až šéf firmy Igor Komarov.

Video: Aktuálně.cz

Vladimir Putin ale nový model ruského auta nenechal zahanbit a vinu svedl na sebe. "Chyba byla na mé straně, příliš rychle jsem dupl na plyn," omlouval to později prezident. Auto ale selhalo znovu, když se Putinovi nedařilo otevřít kufr. Pomohli mu s tím až manažeři automobilky.

Nehoda na ledě. Putin při hokeji upadl

Vladimira Putina ale nezradily jen stroje. Musel totiž čelit i své vlastní nepozornosti, a to při ledním hokeji v roce 2019. Při návštěvě Soči si zahrál zápas s hvězdami sovětské zlaté éry a ruskými hráči, kteří působili v NHL.

Video: Aktuálně.cz

Při bruslení mával nadšeným fanouškům. Najednou si ale nevšiml červeného koberce na ledě, na který najel, a upadl. Ruskému prezidentovi se ale nic nestalo. Spoluhráči mu pomohli vstát a Putin jakoby nic dál mával svým obdivovatelům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Japonsko, Itálie a Británie zkonstruují stíhačku nové generace, má být v provozu do roku 2035

Ke spolupráci na stíhačce nové generace se spojí Japonsko, Itálie a Británie. Ve společném prohlášení o tom ve středu informovala trojice zemí. Stroj chtějí mít v provozu do roku 2035. Ve společném projektu nazvaném Global Combat Air Programme (GCAP) se přitom slouží japonský program F-X s britským projektem Tempest.

Podle japonského ministerstva obrany povedou konstrukci letounu, který bude mít pokročilé digitální funkce v oblasti umělé inteligence a kybernetického boje, britská společnost BAE Systems, japonská Mitsubishi Heavy Industries a italská zbrojovka Leonardo.

Do projektu se zapojí také evropský výrobce raket MBDA a výrobce avioniky Mitsubishi Electric. Na motoru budou pracovat firmy Rolls-Royce, IHI a Avio Aero, dodalo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy