Trapas na Hradě. Levitující Zeman mířil na Sobotku světelným mečem, smějí se lidé na Facebooku

Magazín Magazín
4. 5. 2017 21:31
Čtvrteční schůzka prezidenta Zemana a premiéra Sobotky se stala terčem posměchu na sociálních sítích. Kromě komentářů k odchodu Miloše Zemana ze sálu uprostřed projevu Bohuslava Sobotky kolovaly po Facebooku koláže, které zesměšňovaly pověstnou Zemanovu hůlku. Tou totiž prezident v jeden moment namířil přímo na premiéra.
Foto: Facebook / Kamil Fila

Trapas a nedůstojné divadlo. To jsou asi nejčastější komentáře lidí na sociálních sítích po schůzce prezidenta republiky a premiéra na Pražském hradě.

Čtvrteční setkání Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky totiž skončilo odchodem prezidenta ze sálu. Premiér zůstal před novináři osamocen a vysvětloval vzniklou situaci.

"Bohužel, taková už je česká politika. Bohužel to vypadá tak, že taková už je politika v nejvyšších patrech. Myslím si, že jsme si to tady mohli odpustit," řekl zaskočený Sobotka. "Aspoň si lidé uvědomí, jakým způsobem je tady nutné postupovat, aby člověk prosadil určité principy a zásady právního státu," dodal premiér.

Miloš Zeman premiérovi mimo jiné vyčetl, že vyvolal vládní krizi, a očekával od Sobotky demisi. Při proslovu před novináři se opíral o svoji hůlku, kterou v jeden okamžik zamířil na ministerského předsedu. A právě tento komický akt se stal námětem řady vtipů, které mezi sebou sdíleli lidé na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy