Trapas na Hradě. Levitující Zeman mířil na Sobotku světelným mečem, smějí se lidé na Facebooku

Magazín Magazín
4. 5. 2017 21:31
Čtvrteční schůzka prezidenta Zemana a premiéra Sobotky se stala terčem posměchu na sociálních sítích. Kromě komentářů k odchodu Miloše Zemana ze sálu uprostřed projevu Bohuslava Sobotky kolovaly po Facebooku koláže, které zesměšňovaly pověstnou Zemanovu hůlku. Tou totiž prezident v jeden moment namířil přímo na premiéra.
Foto: Facebook / Kamil Fila

Trapas a nedůstojné divadlo. To jsou asi nejčastější komentáře lidí na sociálních sítích po schůzce prezidenta republiky a premiéra na Pražském hradě.

Čtvrteční setkání Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky totiž skončilo odchodem prezidenta ze sálu. Premiér zůstal před novináři osamocen a vysvětloval vzniklou situaci.

"Bohužel, taková už je česká politika. Bohužel to vypadá tak, že taková už je politika v nejvyšších patrech. Myslím si, že jsme si to tady mohli odpustit," řekl zaskočený Sobotka. "Aspoň si lidé uvědomí, jakým způsobem je tady nutné postupovat, aby člověk prosadil určité principy a zásady právního státu," dodal premiér.

Miloš Zeman premiérovi mimo jiné vyčetl, že vyvolal vládní krizi, a očekával od Sobotky demisi. Při proslovu před novináři se opíral o svoji hůlku, kterou v jeden okamžik zamířil na ministerského předsedu. A právě tento komický akt se stal námětem řady vtipů, které mezi sebou sdíleli lidé na sociálních sítích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy