Trapas na Hradě. Levitující Zeman mířil na Sobotku světelným mečem, smějí se lidé na Facebooku

Magazín Magazín
4. 5. 2017 21:31
Čtvrteční schůzka prezidenta Zemana a premiéra Sobotky se stala terčem posměchu na sociálních sítích. Kromě komentářů k odchodu Miloše Zemana ze sálu uprostřed projevu Bohuslava Sobotky kolovaly po Facebooku koláže, které zesměšňovaly pověstnou Zemanovu hůlku. Tou totiž prezident v jeden moment namířil přímo na premiéra.
Foto: Facebook / Kamil Fila

Trapas a nedůstojné divadlo. To jsou asi nejčastější komentáře lidí na sociálních sítích po schůzce prezidenta republiky a premiéra na Pražském hradě.

Čtvrteční setkání Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky totiž skončilo odchodem prezidenta ze sálu. Premiér zůstal před novináři osamocen a vysvětloval vzniklou situaci.

"Bohužel, taková už je česká politika. Bohužel to vypadá tak, že taková už je politika v nejvyšších patrech. Myslím si, že jsme si to tady mohli odpustit," řekl zaskočený Sobotka. "Aspoň si lidé uvědomí, jakým způsobem je tady nutné postupovat, aby člověk prosadil určité principy a zásady právního státu," dodal premiér.

Miloš Zeman premiérovi mimo jiné vyčetl, že vyvolal vládní krizi, a očekával od Sobotky demisi. Při proslovu před novináři se opíral o svoji hůlku, kterou v jeden okamžik zamířil na ministerského předsedu. A právě tento komický akt se stal námětem řady vtipů, které mezi sebou sdíleli lidé na sociálních sítích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy