Trapas na Hradě. Levitující Zeman mířil na Sobotku světelným mečem, smějí se lidé na Facebooku

Magazín Magazín
4. 5. 2017 21:31
Čtvrteční schůzka prezidenta Zemana a premiéra Sobotky se stala terčem posměchu na sociálních sítích. Kromě komentářů k odchodu Miloše Zemana ze sálu uprostřed projevu Bohuslava Sobotky kolovaly po Facebooku koláže, které zesměšňovaly pověstnou Zemanovu hůlku. Tou totiž prezident v jeden moment namířil přímo na premiéra.
Foto: Facebook / Kamil Fila

Trapas a nedůstojné divadlo. To jsou asi nejčastější komentáře lidí na sociálních sítích po schůzce prezidenta republiky a premiéra na Pražském hradě.

Čtvrteční setkání Miloše Zemana a Bohuslava Sobotky totiž skončilo odchodem prezidenta ze sálu. Premiér zůstal před novináři osamocen a vysvětloval vzniklou situaci.

"Bohužel, taková už je česká politika. Bohužel to vypadá tak, že taková už je politika v nejvyšších patrech. Myslím si, že jsme si to tady mohli odpustit," řekl zaskočený Sobotka. "Aspoň si lidé uvědomí, jakým způsobem je tady nutné postupovat, aby člověk prosadil určité principy a zásady právního státu," dodal premiér.

Miloš Zeman premiérovi mimo jiné vyčetl, že vyvolal vládní krizi, a očekával od Sobotky demisi. Při proslovu před novináři se opíral o svoji hůlku, kterou v jeden okamžik zamířil na ministerského předsedu. A právě tento komický akt se stal námětem řady vtipů, které mezi sebou sdíleli lidé na sociálních sítích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy