Brno je město plné vzrušení, odhaluje v hitu sociálních sítí Tom Hanks jako profesor Langdon

pv
1. 11. 2016 12:18
Hlavní hrdina románů Dana Browna Robert Langdon zavítal do Brna. Zkušený symbolog se snaží vyřešit tajemné iluminátské hádanky a konspirace kolem brněnské metropole. Při svém pátrání se pak nestačí divit, kolik sexuálních narážek město skrývá. Alespoň tak to vypadá z fanouškovského videa nazvaného Brno, město plné vzrušení!, které se šíří po sociálních sítích. To vytvořil amatérský filmař Michal Orsava, který ho umístil na YouTube. Tam krátký snímek propojující záběry z Hanksových filmů s exteriéry Brna vidělo za necelé dva dny zhruba 50 tisíc lidí. Ti v komentářích oceňují především kvalitu technického provedení.
Podívejte se na trailer, který vytvořil z Brna další zastávku amerického symbologa Roberta Langdona. | Video: Youtube.com, Michal Orsava
 

Právě se děje

před 49 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy