reklama
 
 

Tokijské restauraci zvedá tržby pandí sex. Ten je však vzácný, pandy o něj nemají zájem

3. 3. 2017 6:30
Na páření pand velkých závisí nejen zachování tohoto ohroženého živočišného druhu, ale také tržby tokijské restaurace, která se nachází v docházkové vzdálenosti od místní zoo.

Páření pandy velké je téměř vzácným úkazem. Závisí na něm nejen přežití tohoto ohroženého druhu, ale také například úspěch tokijské restaurace Totenko.

Restaurace se totiž nachází v docházkové vzdálenosti od tokijské Zoo Ueno a pandí páření zvyšuje návštěvnost nejen místní zoo, ale také této nejbližší restauraci.

Nedávná 52 vteřin dlouhá aféra mezi pandami Shin Shin a Ri Ri zvedla restauraci tržby o téměř tři procenta, což je pětkrát více, než je jejich tříměsíční průměr, napsal server Bloomberg.

Podobný nárůst počtu zákazníků zaznamenala restaurace také před čtyřmi lety, kdy se zaměstnanci domnívali, že Shin Shin očekává mládě.

Narození mláděte v roce 2012 mělo ekonomický dopad 89 milionů dolarů.

Pandy velké jsou ohroženým zvířecím druhem, i proto, že sexuálně nejsou příliš aktivní. Časopis Scientific American napsal, že "zřejmě žádný savec nemá menší chuť na sex než pandí samičky". Okno příležitosti pro páření je vzácné a trvá 24 až 72 hodin.

autor: Magazín | 3. 3. 2017 6:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama