Tokijské restauraci zvedá tržby pandí sex. Ten je však vzácný, pandy o něj nemají zájem

Magazín Magazín
3. 3. 2017 6:30
Na páření pand velkých závisí nejen zachování tohoto ohroženého živočišného druhu, ale také tržby tokijské restaurace, která se nachází v docházkové vzdálenosti od místní zoo.
Foto: ZOO Praha

Páření pandy velké je téměř vzácným úkazem. Závisí na něm nejen přežití tohoto ohroženého druhu, ale také například úspěch tokijské restaurace Totenko.

Restaurace se totiž nachází v docházkové vzdálenosti od tokijské Zoo Ueno a pandí páření zvyšuje návštěvnost nejen místní zoo, ale také této nejbližší restauraci.

Nedávná 52 vteřin dlouhá aféra mezi pandami Shin Shin a Ri Ri zvedla restauraci tržby o téměř tři procenta, což je pětkrát více, než je jejich tříměsíční průměr, napsal server Bloomberg.

Podobný nárůst počtu zákazníků zaznamenala restaurace také před čtyřmi lety, kdy se zaměstnanci domnívali, že Shin Shin očekává mládě.

Narození mláděte v roce 2012 mělo ekonomický dopad 89 milionů dolarů.

Pandy velké jsou ohroženým zvířecím druhem, i proto, že sexuálně nejsou příliš aktivní. Časopis Scientific American napsal, že "zřejmě žádný savec nemá menší chuť na sex než pandí samičky". Okno příležitosti pro páření je vzácné a trvá 24 až 72 hodin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy