Tisíce lidí se svlékly, propagovaly nutnost šetřit benzínem

ČTK ČTK
30. 8. 2015 8:23
Zhruba 19 kilometrů dlouhá trať přes Filadelfii patří mezi řadu akcí spojených se světovým hnutím nudistické jízdy na kole.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Filadelfie (USA) - Tisíce cyklistů v různě úsporné verzi oblečení - od těch, kteří si oblékli jen spodní prádlo, až po ty, co na sobě neměli ani nitku - projely v sobotu americkým městem Filadelfie.

Jejich akce má propagovat nutnost šetření pohonnými hmotami, ale také pozitivní pohled na lidské tělo ve všech jeho tvarech a podobách.

Jak v neděli napsala agentura AP, na kola v rámci Philly Naked Bike Ride (filadelfská nahá projížďka na kole) usedli lidé s maskami, ve spodním prádle, pomalovaní barvou - anebo krom bot zcela nazí.

Zhruba 19 kilometrů dlouhá trať přes Filadelfii patří mezi řadu akcí spojených se světovým hnutím nudistické jízdy na kole. Někteří účastníci také využili svých těl k šíření vlastního poselství - od apelů na výzkum rakoviny prsu až po ekologicky přímočaré "Spalujte tuky, ne benzín". Jízda ve Filadelfii se letos konala posedmé a podle organizátorů přilákala asi 3000 účastníků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy