TEST Neuvěřitelné hlášky prominentů ČSSR a ČR. Znáte je?

hrz
20. 11. 2014 8:00
K příležitosti 25. výročí listopadových událostí a v souvislosti s kontroverzními výroky Miloše Zemana a Václava Klause jsme pro vás připravili kvíz na hranici pláče a smíchu.
Foto: Aktuálně.cz

Test - Českou společností hýbou kontroverzní a leckdy i bizarní výroky prezidenta Miloše Zemana či exprezidenta Václava Klause. Atmosféru ještě umocňuje fakt, že se tak děje ve dnech, kdy si občané připomínají 25. výročí listopadových událostí.

Připravili jsme pro vás mix úsměvných, mrazivých, vtipných i kontroverzních výroků českých i československých prominentů.

Vyznáte se v nich? Které jsou ty pravé? A kdo je jejich autorem? Vyzkoušejte se v našem testu! >>

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy