Tak vypadá šampionát v nošení manželek. Američané soutěžili o pivo a peníze

Magazín Video Magazín, Video
10. 10. 2017 16:08
Více než šedesátka párů si v sobotu v americkém městě Newry okusila pravost rčení „Vlez mi na záda“. V Severoamerickém šampionátu nošení manželek ve státě Maine mezi sebou soutěžili o peníze a pivo. Výherci se stali Jake a Kirsten Barneyovi z Lexingtonu. Jake totiž dokázal jako první se svou ženou na zádech zdolat všechny překážky, včetně vodního příkopu a dřevěných kůlů. Domů si tak odvezli 630 dolarů, v přepočtu téměř 14 tisíc korun a dvanáct beden piv. Šampionát vychází z finské legendy gangu, jenž drancoval vesnice a unášel ženy. Ačkoliv v dnešní době stále muži většinou nosí ženy, někdy je tomu i naopak. Soutěže se konají kromě USA a Finska také v Austrálii či Hong Kongu.
Záznam šampionátu v nošení manželek na zádech. | Video: Asociated Press
 

Právě se děje

před 6 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy