reklama
 
 

Amerika se bojí zabijáckých klaunů. Proti ozbrojeným šaškům bojuje i Batman

AKTUALIZOVÁNO 13. 10. 2016
Anglicky mluvícími zeměmi se v posledních dnech šíří strach z klaunů. Partičky převlečené za strašidelné šašky děsí lidi v USA, Anglii, Kanadě a nově i Austrálii. Do boje se proti nim staví nejen policie, ale i místní domobrany. Na západě Anglie proti falešným "Jokerům" vyrazil i Batman, který se snaží zajistit bezpečí místních dětí. Policie před fenoménem strašení spoluobčanů v převleku za klauny varuje a obává se, že se situace může s blížícím se Halloweenem zvrhnout v násilnosti.

V posledních dnech doslova hýbe světem šílenství kolem “zabijáckých klaunů”. Zprávy o lidech převlečených za strašidelné šašky, kteří často se zbraní v ruce děsí občany, se po Americe rozšířily i do Velké Británie, Austrálie a Kanady.

První případy se objevily v srpnu ve Spojených státech, kdy se snažila zatím neznámá partička Američanů převlečených za klauny nalákat děti do lesů ve státě Jižní Karolína. Od té doby se objevily v anglicky mluvících částech světa stovky případů.

Klauni děsí lidi v metru, před jejich domovy i na letištích. Podle serveru The Independent musí ozbrojené složky na jihu Velké Británie zasahovat někdy až čtrnáctkrát za den kvůli informacím o nebezpečných šašcích.

Do boje proti násilným klaunům vyrazily kromě policie i místní domobrany, které chrání sousedství. Jako ve filmu se pak musí cítit lidé v západní Anglii, kde se podle BBC do boje proti klaunům postavili i "superhrdinové", o bezpečí v britském hrabství Cumbria se stará například muž převlečený za Batmana.

Ten na svém Facebooku ujistil, že nastolí v ulicích pořádek a bezpečí. O tom, že svá slova myslí vážně, svědčí i fotografie, které na Facebooku zveřejnila regionální pobočka BBC. Ta mimo jiné přinesla i zprávu malého dítěte, které se kvůli klaunům bálo chodit do školy.

"Byl jsem z celé té klaunské situace zděšený. Na mámině Facebooku jsem ale viděl, že jsi klauny chytil. Díky tomu teď můžu chodit do školy beze strachu. Děkuji za snahu," napsalo maskovanému hrdinovi zatím neznámé dítě.

Dobré spaní má díky Batmanovi i sedmiletý Ethan, kterého Batman navštívil a zároveň ujistil, že dokud bude ve městě působit, nemá se čeho malý školák obávat.

Převlékání se za klauna není trestné, policie však důrazně varuje, aby se tomu lidé raději vyhnuli, a předešli tak případným problémům. S blížícím se Halloweenem se totiž obává, že by se dosavadní mánie mohla zvrhnout v násilnosti.

Please reassure you're kids there safe , they only know what you tell them 😀 #clownsaregood

Zveřejnil(a) Cumbria Superheroes dne 12. Říjen 2016

autor: pv | 13. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama