Masové kuličky pocházejí z Turecka, přiznalo Švédsko. Lidé v nadsázce požadují od Ikey omluvu

Magazín Magazín
2. 5. 2018 18:00
Zpráva vyvolala velký ohlas na sociálních sítích, a to jak na švédské, tak na turecké straně. Švédové sčítají ztráty, co všechno "typicky švédského" je ještě turecké. Také se zajímají o to, jestli Ikea změní své menu. Turci zase obdivují upřímnost a čestnost Švédů a těší se, jak budou chodit do švédského řetězce na tureckou pochoutku.

Recept pochází z Turecka!

"Švédské masové kuličky jsou ve skutečnosti založeny na receptu krále Karla XII., jenž ho na počátku 18. století přivezl domů z Turecka. Pojďme se držet faktů!" zní tweet oficiálního twitterového účtu Švédka Sweden.se.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy