Ze zatopeného nádraží si udělali koupaliště. Tak Švédové oslavili déšť po měsíci sucha

Magazín Magazín
1. 8. 2018 11:01
Měsíc se teploty ve Švédsku pohybovaly kolem třiceti stupňů, zemi sužovaly četné požáry. Koncem minulého týdne vedra kulminovala, o víkendu pak přišly záplavy. Na některých místech Švédové příchod dešťů radostně přivítali. Ze zatopeného nádraží v Uppsale si dokonce udělali improvizované koupaliště. Obrázky z místa se staly hitem sociálních sítí.

God mode #uppsala #regn #wtf

A post shared by Sebastian Borg (@lil_burk_) on

Mladíci na matracích: Pak nás vyhodili

Tito mladíci pluli vestibulem nádraží na matracích. Jejich vodní radovánky jim však brzy pokazily pořádkové síly s poukazem na to, že jejich počínání může být nebezpečné. Voda je totiž vodivá a ve vestibulu je nataženo mnoho elektrických kabelů. Jejich původní fotka obletěla svět, čehož se autoři zalekli. Na Instagram ke snímku připsali, že ho lidé nemají sdílet a ani se jím inspirovat, protože tato zábava může být nebezpečná. Napsali rovněž, že si nepřejí, aby ho používala média. (Použili jsme jinou fotku od jiného autora.)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy