Svatební noc jako z hororu. Manžel ji zbil kvůli šatům

Magazín Magazín
18. 2. 2015 10:00
Požádala ho o pomoc se svlečením svatebních šatů. On ztratil trpělivost a napadl ji. Nakonec ji zachránil hotelový portýr.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

West Rainton – Svatební noc si Amy Dawsonová z Británie asi představovala jinak.  Pár hodin po velkolepém obřadu v luxusním hotelu ji manžel zbil, protože mu nešly sundat její svatební šaty.

Amy Dawson, Gavin Golightly
Amy Dawson, Gavin Golightly | Foto: Facebook Amy Dawson, Gavin Golightly

Dvaadvacetiletá studentka a o sedm let starší Gavin Golightly byli oddáni v kostele Panny Marie v západním Raintonu, odkud se spolu se svatebními hosty odebrali do nedalekého hotelu Beamish Hall.

"Byl to opravdu krásný den. Přesně takový, jaký měl být. Na oslavě bylo mnoho přátel a lidí, které jsme při vstupu do nového života potřebovali," řekla pro The Capital Bay Amy Dawsonová.

Novomanželé se do hotelového apartmá odebrali kolem půlnoci, kde měla Amy požádat svého manžela, aby jí pomohl svléknout se z šatů. On ale ztratil trpělivost a svoji ženu napadl. Ze spárů manžela ji nakonec zachránil hotelový portýr, který přivolal policii. Žena měla po napadení natržené obočí a mnoho modřin na hrudníku.

Agresor si nic nepamatuje

"Myslela jsem, že umřu. Vypadal, jako by mě opravdu chtěl zabít. Když odešel z pokoje, snažila jsem se utéct. Nepodařilo se, vrátil se a zaútočil znovu," přiblížila otřesný zážitek.

Agresor se k činu přiznal. Nicméně ve výpovědi u tamního soudu dodal, že byl pod vlivem drog a alkoholu a na konflikt si vůbec nepamatuje.

Obviněnému byl soudem přidělen čtyřiadvacetiměsíční komunitní dohled odborníků a kompenzace poškozené ve výši dvě stě liber (v přepočtu necelých 7500 korun). Napadená žena označila rozhodnutí jako velmi mírné.

"Nařízení komunitní léčby je podle mého nedostačující. Jediné, co pro mě připadá v úvahu, je soudní příkaz. On už pro mě neznamená vůbec nic," dodala.

Jejich vztah vypadal ze začátku idylicky. Osm měsíců po seznámení Amy otěhotněla. "Byl tak starostlivý. Když jsme zjistili, že čekáme dítě, byli jsme oba nadšení. Všechno se ale pak změnilo. Měl tendenci mě ovládat. Život s ním byl jak chůze po tenkém ledě," řekla.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy