Nejdřív stříbrná medaile, pak diamant. Čínskou olympioničku požádal kolega o ruku při ceremoniálu

ČTK Magazín ČTK, Magazín
15. 8. 2016 10:54
V soutěži z třímetrového prkna se čínská skokanka do vody Chen C' musela stejně jako před čtyřmi lety spokojit se stříbrem, z Ria de Janeiro ale odjede s diamantem. Její dlouholetý partner Čchin Kchaj, sám olympijský medailista, ji totiž bezprostředně po vyhlášení požádal o ruku. Chen C' se slzami v očích přijala. "Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," pravila zaskočeně.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka. | Foto: ČTK

Velká chvíle čínského olympionika Čchin Kchaje přišla poté, co jeho dlouholetá partnerka Chen C' převzala stříbrnou medaili ze skoků do vody. Bronzový medailista ze synchronizovaných skoků z prkna před ní poklekl na koleno a podal jí červenou krabičku obsahující prsten a růži v pouzdře. 

"Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," řekla pětadvacetiletá Chen C', jež s o pět let starším Čchin Kchajem chodí šest let.

"Když jsem ho odpoledne viděla, zdálo se mi, že si pořád něco opakuje, tak jsem se ho ptala, co to dělá. A on prý, že zpívá," řekla skokanka novinářům.

Pro Chen C' byla žádost k sňatku překvapením, ne však pro její reprezentační kolegy, včetně zlaté Š' Tching-mao. "Jsem za oba ráda. V posledních letech museli čelit ve vztahu i kariéře velkému tlaku," řekla čerstvá olympijská vítězka.

Pár hodin po nedělní romantické žádosti o ruku se video a fotografie staly hitem sociálních sítí.

Nejedná se o první žádost o ruku v olympijském Riu. O velké překvapení se minulý týden postarala brazilská dobrovolnice Marjorie Enyaová, když po finále v ženském ragby požádala o ruku brazilskou hráčku Isadoru Cerullovou.

Internátní škola v kyrgyzské metropoli Biškeku, určená pouze dívkám, má jeden základní úkol: Připravuje muslimské dívky, aby se mohly vdát za muslimy. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

před 18 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy