Nejdřív stříbrná medaile, pak diamant. Čínskou olympioničku požádal kolega o ruku při ceremoniálu

ČTK Magazín ČTK, Magazín
15. 8. 2016 10:54
V soutěži z třímetrového prkna se čínská skokanka do vody Chen C' musela stejně jako před čtyřmi lety spokojit se stříbrem, z Ria de Janeiro ale odjede s diamantem. Její dlouholetý partner Čchin Kchaj, sám olympijský medailista, ji totiž bezprostředně po vyhlášení požádal o ruku. Chen C' se slzami v očích přijala. "Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," pravila zaskočeně.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka. | Foto: ČTK

Velká chvíle čínského olympionika Čchin Kchaje přišla poté, co jeho dlouholetá partnerka Chen C' převzala stříbrnou medaili ze skoků do vody. Bronzový medailista ze synchronizovaných skoků z prkna před ní poklekl na koleno a podal jí červenou krabičku obsahující prsten a růži v pouzdře. 

"Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," řekla pětadvacetiletá Chen C', jež s o pět let starším Čchin Kchajem chodí šest let.

"Když jsem ho odpoledne viděla, zdálo se mi, že si pořád něco opakuje, tak jsem se ho ptala, co to dělá. A on prý, že zpívá," řekla skokanka novinářům.

Pro Chen C' byla žádost k sňatku překvapením, ne však pro její reprezentační kolegy, včetně zlaté Š' Tching-mao. "Jsem za oba ráda. V posledních letech museli čelit ve vztahu i kariéře velkému tlaku," řekla čerstvá olympijská vítězka.

Pár hodin po nedělní romantické žádosti o ruku se video a fotografie staly hitem sociálních sítí.

Nejedná se o první žádost o ruku v olympijském Riu. O velké překvapení se minulý týden postarala brazilská dobrovolnice Marjorie Enyaová, když po finále v ženském ragby požádala o ruku brazilskou hráčku Isadoru Cerullovou.

Internátní škola v kyrgyzské metropoli Biškeku, určená pouze dívkám, má jeden základní úkol: Připravuje muslimské dívky, aby se mohly vdát za muslimy. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

před 34 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy