Nejdřív stříbrná medaile, pak diamant. Čínskou olympioničku požádal kolega o ruku při ceremoniálu

ČTK Magazín ČTK, Magazín
15. 8. 2016 10:54
V soutěži z třímetrového prkna se čínská skokanka do vody Chen C' musela stejně jako před čtyřmi lety spokojit se stříbrem, z Ria de Janeiro ale odjede s diamantem. Její dlouholetý partner Čchin Kchaj, sám olympijský medailista, ji totiž bezprostředně po vyhlášení požádal o ruku. Chen C' se slzami v očích přijala. "Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," pravila zaskočeně.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka. | Foto: ČTK

Velká chvíle čínského olympionika Čchin Kchaje přišla poté, co jeho dlouholetá partnerka Chen C' převzala stříbrnou medaili ze skoků do vody. Bronzový medailista ze synchronizovaných skoků z prkna před ní poklekl na koleno a podal jí červenou krabičku obsahující prsten a růži v pouzdře. 

"Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," řekla pětadvacetiletá Chen C', jež s o pět let starším Čchin Kchajem chodí šest let.

"Když jsem ho odpoledne viděla, zdálo se mi, že si pořád něco opakuje, tak jsem se ho ptala, co to dělá. A on prý, že zpívá," řekla skokanka novinářům.

Pro Chen C' byla žádost k sňatku překvapením, ne však pro její reprezentační kolegy, včetně zlaté Š' Tching-mao. "Jsem za oba ráda. V posledních letech museli čelit ve vztahu i kariéře velkému tlaku," řekla čerstvá olympijská vítězka.

Pár hodin po nedělní romantické žádosti o ruku se video a fotografie staly hitem sociálních sítí.

Nejedná se o první žádost o ruku v olympijském Riu. O velké překvapení se minulý týden postarala brazilská dobrovolnice Marjorie Enyaová, když po finále v ženském ragby požádala o ruku brazilskou hráčku Isadoru Cerullovou.

Internátní škola v kyrgyzské metropoli Biškeku, určená pouze dívkám, má jeden základní úkol: Připravuje muslimské dívky, aby se mohly vdát za muslimy. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

před 14 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy