Nejdřív stříbrná medaile, pak diamant. Čínskou olympioničku požádal kolega o ruku při ceremoniálu

ČTK Magazín ČTK, Magazín
15. 8. 2016 10:54
V soutěži z třímetrového prkna se čínská skokanka do vody Chen C' musela stejně jako před čtyřmi lety spokojit se stříbrem, z Ria de Janeiro ale odjede s diamantem. Její dlouholetý partner Čchin Kchaj, sám olympijský medailista, ji totiž bezprostředně po vyhlášení požádal o ruku. Chen C' se slzami v očích přijala. "Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," pravila zaskočeně.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka.
Čínský skokan do vody Čchin Kchaj žádá o ruku svou kolegyni Chen C'. Ta obdržela nejprve stříbrnou medaili od organizátorů, poté diamant od nápadníka. | Foto: ČTK

Velká chvíle čínského olympionika Čchin Kchaje přišla poté, co jeho dlouholetá partnerka Chen C' převzala stříbrnou medaili ze skoků do vody. Bronzový medailista ze synchronizovaných skoků z prkna před ní poklekl na koleno a podal jí červenou krabičku obsahující prsten a růži v pouzdře. 

"Nečekala jsem, že mě požádá o ruku dnes. Ani jsem neplánovala vdávat se tak brzy," řekla pětadvacetiletá Chen C', jež s o pět let starším Čchin Kchajem chodí šest let.

"Když jsem ho odpoledne viděla, zdálo se mi, že si pořád něco opakuje, tak jsem se ho ptala, co to dělá. A on prý, že zpívá," řekla skokanka novinářům.

Pro Chen C' byla žádost k sňatku překvapením, ne však pro její reprezentační kolegy, včetně zlaté Š' Tching-mao. "Jsem za oba ráda. V posledních letech museli čelit ve vztahu i kariéře velkému tlaku," řekla čerstvá olympijská vítězka.

Pár hodin po nedělní romantické žádosti o ruku se video a fotografie staly hitem sociálních sítí.

Nejedná se o první žádost o ruku v olympijském Riu. O velké překvapení se minulý týden postarala brazilská dobrovolnice Marjorie Enyaová, když po finále v ženském ragby požádala o ruku brazilskou hráčku Isadoru Cerullovou.

Internátní škola v kyrgyzské metropoli Biškeku, určená pouze dívkám, má jeden základní úkol: Připravuje muslimské dívky, aby se mohly vdát za muslimy. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

Další zprávy