Kde je Rey? Fanoušci Star Wars kritizují výrobce hraček za sexismus

pej
6. 1. 2016 15:10
Zájem o Star Wars neutichá. Na dračku jdou nejenom hračky připomínající hlavní postavy, ale i deskové hry od společnosti Hasbro. Ta teď čelí nařčení ze sexismu, protože ve hře chybí postava hlavní ženské hrdinky Rey.
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí | Foto: Disney

Londýn – Výrobce hry Monopoly, která je inspirovaná posledním dílem ságy Star Wars, čelí nařčení ze sexismu. Fanoušci Hvězdných válek kritizují společnost Hasbro kvůli chybějící figurce hlavní ženské hrdinky Rey. Informoval o tom britský deník The Daily Mail.

Lidé z celého světa diskutují na Twitteru pod hashtagem Kde je Rey a sdílejí fotky z obchodů, kde nemohou najít figurku své vytoužené hrdinky. 

"Konečně jsem našel předměty, které připomínají Rey. Jsou na polici s kuchyňskými potřebami," píše ironicky uživatel Akyn Feev z Francie.

"Prohledala jsem veškerý sortiment zboží od Disneyho. Něco ale chybí," sdílí na Twitteru Schyler Martinová z New Yorku. Rozhořčeně ale reaguje i další muž ze Spojených států. Otec dvou dcer navíc dodává, že hru svým dětem v žádném případě nekoupí.

Mluvčí společnosti Hasbro se kritice kolující na sociálních sítích brání. "Tato hra byla na trh uvedena v září. Rey v ní nebyla zahrnuta záměrně kvůli tomu, abychom zabránili odhalení klíčové zápletky," uvedl pro časopis Entertainment Weekly.

Fanouškům dále slíbil, že se během ledna na pultech objeví větší množství hraček připomínajících hlavní ženskou hrdinku sedmé epizody. 

Zástupce firmy Disney na serveru The Daily Beast uvedl, že figurky Rey se prodávají tak rychle, že je majitelé obchodů nestíhají doplňovat do regálů.

 

Právě se děje

Další zprávy