reklama
 
 

To není sova, ale penis. Obyvatele srbského města pohoršila nová socha

16. 11. 2018 12:53
Srbské město Kikinda se mezi ornitology z celého světa proslavilo jako místo, kde žije nejpočetnější populace sov vzácného druhu. Kalouš ušatý proto inspiroval i tamního sochaře Jovana Blata, který na jeho počest vytvořil terakotovou sochu. Podle místních je ale skulptura obscénní a volají po jejím odstranění.

"O téhle soše by mohl něco říct tak Sigmund Freud, vypadá totiž jako falus," komentuje jeden z diskutujících na Facebooku.

"Teď skutečně všichni upírají svoje zraky na Kikindu. Tahle socha totiž symbolizuje něco velmi mužského, ale k sově má daleko," přidal se na Twitteru další.

Autor skulptury Jovan Blat na kritiku zatím nereagoval, jak upozornila agentura Reuters. Podle informací, které minulý týden zveřejnil bělehradský deník Večernje Novosti, je ale připraven vytvořit vhodnější náhradu.

Terakotový objekt má i své zastánce, jedním z nich je například šéfredaktor lokálních novin Zeljko Bodrozič. "Už je symbolem našeho města vzhledem k tomu, jaké reakce vyvolal," uvedl.

Známého srbského ornitologa Dragana Simiče naopak socha vůbec nezajímá. Četná populace sov podle něj proslavila Kikindu po celém světě, a vzhledem k tomu, že ornitologové jsou velmi aktivní turisté, není další propagace města nutná.

Názor zástupců města na sochu není známý. 

Podívejte se: Indové postavili nejvyšší sochu světa

Indové postavili nejvyšší sochu světa. Zobrazuje jednoho ze zakladatelů Indické republiky Sardára Patéla. | Video: Reuters |  01:01

autor: Magazín | 16. 11. 2018 12:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama