Šprýmaři vypustili falešný tweet: Na Francii se řítí asteroid

ČTK ČTK
15. 2. 2016 21:41
Uživatele internetové sítě twitter se o víkendu snažili znepokojit šprýmaři, kteří oznámili, že na Francii se řítí "zabijácký asteroid". Podle široce sdílených tweetů prý mimozemský objekt o velikosti domu dopadne 5. března na město Marseille. Autoři tweetů tvrdili, že francouzská vláda a americký Národní úřad pro letectví a vesmír se s pomocí médií pokoušejí informaci skrýt před veřejností, aby se zabránilo panice. Jako mnohé z falešných informací, které se objevují na sociálních sítích, i tato obsahovala zrnko pravdy. Podle rozhlasové stanice France Info stojí za dezinformací francouzští fanoušci videoher, kteří se snažili dosáhnout na twitteru nejsledovanějšího tématu dne. Cíle nedosáhli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 47 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy