"Sporťák" z Ghany na videu przní angličtinu, k slzám smíchu dohnal statisíce lidí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
23. 11. 2020 11:01
Uživatele internetu po celém světě zaujalo vystoupení ghanského komika, který čte výsledky zápasů anglické Premier League. Lidé se královsky baví tím, že muž, který vystupuje v pořadu Opravdové zprávy, neumí vyslovit názvy fotbalových klubů.
Uživatele internetu po celém světě zaujalo vystoupení ghanského moderátora, který čte výsledky zápasů anglické Premier League. | Video: Aktuálně.cz

O neúmyslné komolení jazyka se ale nejednalo. V roli moderátora totiž vystoupil ghanský herec a komik Akwasi Boadi zvaný Akrobeto. Povedený komický výstup zaujal statisíce lidí po celém světě.

Akrobeto, jehož ghanští diváci poznávají podle jeho ohromného nosu, už vystoupil v desítkách místních filmů. Je nejmladší z jedenácti dětí, z nichž deset zemřelo. Navíc se mu v životě nedostalo žádného formálního vzdělání. Pobavit lidi ale dokáže náramně.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy