Ve Španělsku objevili dvojnici Trumpa. Fotka ženy s motykou obletěla svět

ČTK Magazín ČTK, Magazín
26. 4. 2018 14:57
Čtyřiašedesátiletá žena z Galicie se stala téměř přes noc slavnou na sociálních sítích, když její fotku s motykou přes rameno zveřejnila na Instagramu španělská novinářka. Lidé teď vyzývají k prozkoumání vazeb "Trumpovy galicijské sestry" na prezidentovu rodinu. Sama žena o své slávě nemá tušení, nevlastní totiž ani chytrý telefon.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Nečekaná sláva potkala na sociálních sítích postarší Španělku Dolores Leisovou. Středem zájmu se stala kvůli tomu, že se až nápadně podobá americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, napsala agentura AP.

Fotografii čtyřiašedesátileté ženy s motykou hozenou přes rameno zveřejnila na Instagramu novinářka z deníku La Voz de Galicia, která pracovala na článku o zemědělství v severozápadním Španělsku. 

Na snímek ihned reagovaly tisíce uživatelů sociální sítě a začaly s nadsázkou žádat Leisovou o komentář k americké politice i mezinárodním tématům. "Říkám si, že to musí být kvůli té barvě vlasů," svěřila se Španělka.

S Trumpem toho příliš společného nemá, jednou z věcí je například fakt, že nepoužívá mobilní telefon a nemá potřebu se vyjadřovat na sociálních sítích. Nyní si ale právě tam získala velké množství fanoušků. "Mohli bychom nahradit Trumpa touto tvrdě pracující ženou?" napsal jeden z uživatelů.

Někteří lidé však kontrují, že na Trumpa má příliš velké ruce.

Jiní, kteří Leisovou označují za "Trumpovu galicijskou sestru", zase vyzvali k prozkoumání případných rodinných vazeb amerického prezidenta na Španělsko.

Žena pocházející z Galicie žije ve stejném městě od té doby, co se před 40 lety provdala za svého manžela. Pracuje doma a na svém hospodářství, kde na ni minulý týden novinářka narazila, když sázela brambory.

Jak Španělka uvedla, současná mediální sláva ji nijak nezasáhla, protože bez chytrého telefonu je pro ni jednoduché dění na internetu prostě ignorovat.

Podívejte se na malého jmenovce Donalda Trumpa. Narodil se v Dájkundí v centrálním Afghánistánu. Jeho otec doufá, že slavné jméno přinese jeho synovi štěstí.

Jmenovec Donalda Trumpa pochází z Afghánistánu. Je mu 18 měsíců | Video: Rádio Svobodná Evropa
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy