Soutěž o nejošklivějšího psa ovládla čivava s podivnými kadeřemi a trčícím jazykem

25. 6. 2016 22:15
Nejošklivějším psem se v kalifornské Petalumě stala sedmnáctiletá fenka čivavy SweePee Rambo. Podle kalifornského deníku špatně vidí a musí nosit pleny. Majitel si za ocenění své fenky odnesl 1500 dolarů a investuje je do její zdravotní péče.
Foto: Reuters

Los Angeles - Sedmnáctiletá čivava s křivýma nohama a ublíženým pohledem se v kalifornské Petalumě stala vítězkou světové soutěže o nejošklivějšího psa. Napsal to místní deník The Santa Rosa Press Democrat.

Stvoření jménem SweePee Rambo zvítězilo v užším finále mezi patnácti nevzhlednými kolegy.

Vítězka má na hlavě neobvyklou kadeř a jazyk jí věčně trčí z tlamy. Fenka podle kalifornského deníku špatně vidí a musí nosit pleny. Šťastný majitel převzal první cenu ve výši 1500 dolarů (37 tisíc korun), kterou chce investovat do vylepšení šampiončina zdraví.

Soutěž o nejošklivějšího psa na světě se v Kalifornii pořádá každoročně už téměř třicet let. Porota oceňuje špatnou stavbu těla, vítaný je případný zápach nebo nezvladatelná povaha.

SweePee soutěžila už loni a skončila těsně druhá, když si trofej odnesl hrbatý kříženec pitbula a holandského ovčáka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy