Soutěž o nejošklivějšího psa ovládla čivava s podivnými kadeřemi a trčícím jazykem

25. 6. 2016 22:15
Nejošklivějším psem se v kalifornské Petalumě stala sedmnáctiletá fenka čivavy SweePee Rambo. Podle kalifornského deníku špatně vidí a musí nosit pleny. Majitel si za ocenění své fenky odnesl 1500 dolarů a investuje je do její zdravotní péče.
Foto: Reuters

Los Angeles - Sedmnáctiletá čivava s křivýma nohama a ublíženým pohledem se v kalifornské Petalumě stala vítězkou světové soutěže o nejošklivějšího psa. Napsal to místní deník The Santa Rosa Press Democrat.

Stvoření jménem SweePee Rambo zvítězilo v užším finále mezi patnácti nevzhlednými kolegy.

Vítězka má na hlavě neobvyklou kadeř a jazyk jí věčně trčí z tlamy. Fenka podle kalifornského deníku špatně vidí a musí nosit pleny. Šťastný majitel převzal první cenu ve výši 1500 dolarů (37 tisíc korun), kterou chce investovat do vylepšení šampiončina zdraví.

Soutěž o nejošklivějšího psa na světě se v Kalifornii pořádá každoročně už téměř třicet let. Porota oceňuje špatnou stavbu těla, vítaný je případný zápach nebo nezvladatelná povaha.

SweePee soutěžila už loni a skončila těsně druhá, když si trofej odnesl hrbatý kříženec pitbula a holandského ovčáka.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy